Ostapenko neizmanto mačbumbas, Romā zaudē TOP 10 tenisistei Plīškovai cīņā par pusfinālu

Latvijas spēlētāja Aļona Ostapenko piektdien Itālijā trīs setu mačā zaudēja ceturtdaļfinālā un netika Romas turnīra četru spēcīgāko dalībnieču vidū, liecina Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) informācija. Ostapenko ar 6-4, 5-7, 6-7 (1-7) piekāpās pasaules devītajai raketei čehietei Karolīnai Plīškovai, kura ceļā uz uzvaru pēdējā setā atspēlēja trīs mačbumbas.

Ostapenko turnīrā Itālijā nopelnīja 190 ranga punktu, kas viņai ļaus uzlabot pozīcijas reitingā.

Aļona pārliecinoši sāka spēli, 11 minūtēs iegūstot 4-0 pārsvaru. Plīškovai tobrīd krājās dubultkļūdas servēs, turklāt Aļonas uzbrukuma sitieniem pretiniecei visbiežāk nebija ko likt pretim. Ar breiku nākamajā geimā cīņas gaitu sev par labu pavērsa čehiete - Plīškova atspēlēja abus breikus un ilgi spēlētajā astotajā geimā atjaunoja neizšķirtu, panākot 4-4. Toties seta izskaņā Aļona sāncenses servē ar 40-0 nopelnīja trīs breikbumbas un otro no tām realizēja.

Plīškova savu servi nenoturēja arī otrā seta sākumā, kas pārliecību par sevi atguvušajai Aļonai palīdzēja panākt 2-0. Plīškova atbildēja ar breiku un vēlreiz punktu pretinieces servē nodrošināja devītajā geimā, izvirzoties vadībā 5-4. Servējot par uzvaru setā, Plīškovu pievīla serves, turklāt Aļona teicami nospēlēja uzņemšanā. Turpretim savā servē Ostapenko precizitāte seta galotnē kritās, bet čehiete pēdējā geimā nebija apturama.

Izšķirošā trešā seta sākumā abas tenisistes labāk darbojās uzņemšanā, līdz Aļona sasparojās un savā servē panāca 2-1. Plīškovai stabilitāte sitienos palīdzēja septītajā geimā nodrošināt breika pārsvaru 4-3, tomēr Aļona apliecināja cīnītājas raksturu un tūdaļ panāca izlīdzinājumu. Plīškova desmitajā geimā pieļāva trīs dubultkļūdas, paverot Aļonai ceļu uz trim mačbumbām, taču čehiete tās visas atspēlēja un rezultātu līdzsvaroja 5-5.

Uzvarētājas noteikšanai visbeidzot bija nepieciešams taibreiks, kas gan izvērtās īss, jo Plīškovas iespaidīgās serves un Ostapenko kļūdas ļāva drīz uzvaru svinēt čehietei.

Plīškova iepriekš turnīrā pārspēja arī otru Latvijas tenisisti Anastasiju Sevastovu.

Līdz nedēļas beigām Ostapenko ir reitinga 49. pozīcijas īpašniece, bet nākamajā ranga sarakstā viņa pakāpsies augstāk un atgūs Latvijas pirmās raketes titulu.

Līdzšinējās trijās kārtās Aļona uzveica Lielbritānijas pirmo raketi Johannu Kontu (WTA 18.), kvalifikācijā turnīru sākušo austrālieti Aijlu Tomljanoviču (WTA 80.), kā arī Vācijas tenisisti Angeliku Kerberi (WTA 26.).

Jau vēstīts, ka Sevastova tika līdz otrajai kārtai, kur piekāpās ar devīto numuru izliktajai Plīškovai.

Tenisistes Itālijas galvaspilsētā māla seguma laukumos līdz 16. maijam sadalīs teju 1,6 miljonu eiro balvu fondu. Uzvarētāja nopelnīs 900 ranga punktu.