Latvijas tenisistēm Federācijas kausa pārbaudījums

Prestižākajā sieviešu komandu turnīrā trešdien startēs Latvijas tenisistes, kam Federācijas kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupas cīņas jāaizvada Melnkalnē. Komandā spēkus apvienojušas Diāna Marcinkēviča, Jeļena Ostapenko un Laura Gulbe, taču Latvijai būs jāiztiek bez savas potenciālās līderes Anastasijas Sevastovas. Komandas kapteine Daiga Juška gan pastāstīja, ka tas neliegs meitenēm pacīnīties par iekļūšanu zonas I grupā.

Juška uzsvēra, ka Marcinkeviča un Ostapenko jau ir nopietni sevi apliecinājušas pieaugušo tenisā, kur sasniegušas atzīstamus rezultātus, tādēļ abām tenisistēm varētu būt pa spēkam cīnīties par augstiem mērķiem arī Federācijas kausa turnīrā. Tikšanu augstākā grupā Juška nosauca par sasniedzamu mērķi. Kapteine pastāstīja, ka Sevastova no spēlēšanas Federācijas kausā atteicās, un sastāvā neiekļausies arī pieredzējusī Līga Dekmeijere.

Latvijas komandā pieredzējušākā spēlētāja būs 20 gadu vecā Marcinkeviča, kura šonedēļ Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā ir 249.vietā. Marcinkevičas partneres būs 15 gadu vecā Ostapenko, kura WTA rangā ierindota 683.vietā, un nesen 18 gadus sasniegusī Laura Gulbe, kam WTA rangā ir atvēlēta vieta otrā tūkstoša sākumā.

Cik veiksmīgs Latvijai būs Ulcinā līdz sestdienai paredzētais turnīrs, Juška atturējās priekšlaicīgi vērtēt. Komandas kapteine paskaidroja, ka jācīnās par mērķa sasniegšanu, taču daudz kas būs atkarīgs arī no izlozes un pretinieču sastāva. Apakšgrupā apļa turnīru Latvija aizvadīs pret Igaunijas, Somijas un Tunisijas tenisistēm. 

Latvijas galvenās konkurentes cīņā par divām pirmajām vietām, kas nodrošinās iespēju pakāpties uz pirmo grupu, būs Igaunija un Grieķija, uzskata Juška. Izredzes Latvijai iekļūt divu labāko komandu vidū būtiski ietekmēs pretinieču sastāvs. Igaunija rēķinājās ar savu līderi Kaiju Kanepi, kura pasaules rangā ir 40.vietā, taču uz Melnkalni neaizbrauca. Grieķijas izredzes uzlabos ranga 123.vietas īpašnieces Eleni Danilidu piedalīšanās.

Grupas astoņas valstis - Igauniju, Somiju, Grieķiju, Latviju, Lietuvu, Melnkalni, Dienvidāfriku un Tunisiju - salozēja divās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Pēc apļa izspēles apakšgrupas uzvarētājas ar otras apakšgrupas otrās vietas ieguvējām cīnīsies par ceļazīmi uz zonas pirmo grupu. Pērn Latvijas tenisistes tikko noturējās zonas otrajā grupā, jo no izkrišanas paglābās ar uzvaru pēdējā cīņā pret Dāniju. Juškas vadītajā komandā bija Marcinkeviča, Dekmeijere un Gulbe.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teniss
Sports
Jaunākie
Interesanti