Latvijas Tenisa savienības šefs: Nevaram sūdzēties, ka valsts mūs ignorētu

Latvijā teniss ir novērtēts sporta veids, kura attīstībā un nozīmīgu sacensību rīkošanā būtisku atbalstu sniedz ir arī valsts, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" sacīja Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Starptautisku pasākumu mūsu valstī kļūst arvien vairāk un visi grib saņemt valsts atbalstu, bet tenisisti arī konkurences apstākļos jūtas novērtēti un pamanīti. 

Par sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kuras pārziņā ir sporta nozare, Lejnieks ir gatavs teikt labākos vārdus. Ar IZM līdzdalību Jūrmalā tiek rekonstruēts tenisa centrs "Lielupe" un valsts līdzās pašvaldībai ir ieguldījusi finanses arī tenisa infrastruktūras attīstībā Liepājā. 

Kārlis Lejnieks par tenisa attīstībuInita Kresa-Katkovska

  "Tas ir lielisks pamats, lai attīstītu labākos spēlētājus un varētu cerēt uz visaugstākā līmeņa tenisistiem arī pēc [Ernesta] Gulbja un [Anastasijas] Sevastovas," teica Lejnieks. "Tenisā kā sporta veidā nevaram sūdzēties, ka mūs ignorētu."

  LTS sadarbību ar ministriju Lejnieks raksturoja kā intensīvu un ļoti pozitīvu. Latvijā šogad sarīkoti jau divi augstākā līmeņa mači Federācijas kausa izcīņā pret Slovākiju un Vāciju. Ja par februārī aizvadīto dueli pret Slovākiju bija zināms jau pusgadu iepriekš, tad spēlēm pret Vāciju bija jāgatavojas ļoti operatīvi un valsts atbalsts jālūdz vēlreiz. Tas nekļuva par šķērsli un valstu sieviešu komandu prestižākajā turnīrā IZM logo uz laukuma apmalēm bija redzams līdzās citiem atbalstītājiem.

  Mačā pret Vāciju vietējie rīkotāji centās pievērst lielu uzmanību detaļām, jo no tām lielā mērā ir atkarīga patīkamā gaisotne komandām un skatītājiem, paskaidroja Lejnieks. Viņš ir gandarīts, ka jau mačs pret Slovākiju bija augstu novērtēts, un tagad LTS ir gatava latiņu celt tikai augstāk. 

  Lejnieks augstu novērtēja sadarbību ar "Arēnas Rīga" menedžmentu, kā arī Latvijas Florbola savienību un mākslinieku pārstāvjiem, kas ļāva izkārtot mača pret Vāciju rīkošanu vēlamajā vietā. Turklāt izdevās pārliecināt Starptautisko Tenisa federāciju (ITF) par mača sākšanu vienu dienu pirms oficiāli noteiktā laika. Ja tas nebūtu izdevies, izmaksas, rīkojot maču citur, būtu jāreizina ar divi, piebilda LTS ģenerālsekretārs. 

  Jau vēstīts, ka Latvijas tenisistes nedēļas nogalē pārspēļu mačā par vietu Federācijas kausa pasaules grupā Vācijai zaudēja un nākamo ciklu sāks pasaules otrajā grupā, ja vien turnīra formāts netiks mainīts.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Teniss
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti