Gulbis uzvar un iekļūst Stokholmas turnīra ceturtdaļfinālā

Ernests Gulbis ceturtdien ar uzvaru 6-3, 7-6 (7-3) pār Nīderlandes tenisistu Igoru Sijslingu iekļuva Stokholmas turnīra ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Ar piekto numuru izlikto Gulbi cīņā par vietu pusfinālā gaidīs vēl nopietnāks pārbaudījums pret pasaules ranga otrā desmita spēlētāju poli Ježiju Janoviču.

Karjerā pirmajā cīņā pret reitingā 67.vietā ierindoto Sijslingu Gulbis pirmajā setā ar pretinieka servē gūtu punktu ieguva 4-1 pārsvaru, un nedaudz vairāk kā pus stundā nodrošināja uzvaru setā. Cīņas turpinājumā Gulbis otrā seta trešajā geimā vēlreiz guva punktu Sijslinga servē, taču holandietis spēja lauzt Gulbja servi un panāca neizšķirtu 4-4. Uzvarētāja noteikšanai setā spēlēja taibreiku, kurā Gulbis ieguva izšķirošu pārsvaru 5-2.

Uzvaras gūšanai otrās kārtas spēlē Gulbim pietika ar 78 minūtēm.

Gulbja nākamais pretinieks būs pasaules 15. rakete Janovičs, kurš pirmo spēli aizvadīja otrajā kārtā, pārspējot spāni Gilermo Garsiju-Lopesu. Līdzšinējās cīņās ar 22 gadus veco Janoviču Gulbim ir neizšķirts, jo katrs uzvarējis divās spēlēs.

Jau vēstīts, ka ar piekto numuru izliktais 25 gadus vecais Gulbis pirmajā kārtā pārspēja francūzi Žeremī Šardī.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 26.vietā ierindotais Gulbis Stokholmā sacensību apritē atgriezās pēc veselības sarežģījumu dēļ diviem izlaistiem turnīriem Pekinā un Šanhajā. Turnīrs ar 600 565 dolāru balvu fondu cietā seguma kortos Zviedrijas galvaspilsētā beigsies svētdien.