Gulbis uzvar Janoviču un Stokholmā izcīna vietu pusfinālā (papildināts)

Ernests Gulbis piektdien Stokholmas turnīrā izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un iekļuva pusfinālā, pavēstīja organizatori. Ar piekto numuru izliktais Latvijas tenisists ceturtdaļfinālā ar 7-5, 4-6, 6-3 uzvarēja 22 gadus veco poli Ježiju Janoviču, kurš pasaules rangā ieņem 15.vietu.

(papildināts ar Ernesta Gulbja zaudējumu dubultspēlē)
Pasaules rangā 26.vietā ierindotā Gulbja pretinieks cīņā par vietu finālā būs turnīra galvenais favorīts un reitinga trešais numurs spānis Davids Ferers. Vietu pusfinālā Ferers nodrošināja bez cīņas, jo viņa tautis Fernando Verdasko dalību atsauca savainojuma dēļ.

Gulbis abus pirmos ceturtdaļfināla setus sāka ar zaudētu savu servi, tomēr tas viņam neliedza gūt uzvaru pār pasaules ranga otrā desmita spēlētāju. Lai gan Gulbis spēles sākumā nonāca iedzinējos, viņš turpināja ar labāk realizētām savām iespējām un setā uzvaru nodrošināja ar diviem pretinieka servē gūtiem punktiem. Astotajā geimā Latvijas tenisists panāca neizšķirtu 4-4, bet pēdējā geimā pēc Janoviča divām dubultkļūdām Gulbis nospēlēja agresīvi un piespieda poli kļūdīties.

Arī otrajā setā Gulbim pēc nesekmīga sākuma izdevās rezultātu līdzsvarot un panākt 2-2. Tomēr Janovičs vēlreiz bija pārāks Gulbja servē un nodrošināja 4-3 pārsvaru, ko seta turpinājumā nosargāja. Izšķirošajā trešajā setā Janovičs nespēja noturēt savu servi un ļāva Gulbim izvirzīties vadībā ar 4-2. Turpinājumā Gulbis pārliecinoši spēlēja savā servē un neatstāja Janovičam izredzes.

Jau vēstīts, ka ar 25 gadus vecais Gulbis pirmajās divās kārtās pārspēja francūzi Žeremī Šardī un Nīderlandes tenisistu Igoru Sijslingu.

Gulbis duetā ar krievu Dmitriju Tursunovu startēja arī dubultspēļu turnīrā, kur vēlāk piektdien otrās kārtas spēlē ar 6-4, 1-6, 8-10 zaudēja mājiniekiem Jonasam Bjorkmanam/Robertam Lindstedam.

Gulbis Stokholmā sacensību apritē atgriezās pēc veselības sarežģījumu dēļ diviem izlaistiem turnīriem Pekinā un Šanhajā. Turnīrs ar 600 565 dolāru balvu fondu cietā seguma kortos Zviedrijas galvaspilsētā beigsies svētdien.