Gulbis neveiksmju sēriju bez cerībām turpina Montekarlo tenisa turnīrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis pirmdien Montekarlo "Masters" turnīrā nespēja izrādīt nopietnu pretestību austrietim Andreasam Haideram-Maureram un pēc zaudējuma ar 1-6, 0-6 izstājās pirmajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Gulbis šosezon deviņās spēlēs ir guvis tikai vienu uzvaru un viņa sniegums kortā neliecināja par izmaiņām uz labu.

Gulbim spēle pagalam nesekmējās - papildu ātri krātajām daudzajām nepiespiestajām kļūdām neizdevās arī serves, kas cīņu pret Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 52.vietā ierindoto Haideru-Maureru vērsa gandrīz bezcerīgu. Pirmo setu Gulbis saulainajā centrālajā kortā zaudēja 26 minūtēs, arvien jo īpaši daudz kļūdoties sitienos no labās puses. Vienīgo punktu Gulbis guva seta vidū, panākot 1-4.

Arī otro setu Gulbis sāka neveiksmīgi, zaudējot punktu savā servē un nekādi nespējot mainīt cīņas ritējumu. Otrajā geimā Gulbis pretinieka servē panāca 40-0, taču neizmantoja nevienu no trim breikbumbām, ļaujot Haideram-Maureram nostiprināties vadībā. Lai gan spēku samērs nedaudz izlīdzinājās un cīņa kļuva sīvāka nekā iepriekš, austrietis uzvarēja visos sešos geimos un spēli pabeidza nepilnā stundā.

Gulbis šonedēļ Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā ieņem 17.vietu un Montekarlo bija izlikts ar 13. numuru. Šosezon Gulbis vienīgo uzvaru guva Indianvelsas "Masters" turnīra otrajā kārtā, un, negūstot jaunus reitinga punktus, Latvijas tenisista situācija kļūst arvien nepateicīgāka pašreizējo pozīciju noturēšanai. Montekarlo Gulbis arī pērn izstājās jau pirmajā kārtā un ne reizi nav ticis tālāk par otro kārtu.

Ar pirmo numuru Montekarlo ir izlikts pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs. Spēles Montekarlo risinās tenisita jeb māla kortos - uz tāda paša seguma mēnesi vēlāk sāksies Francijas atklātais čempionāts. Montekarlo turnīrs ar teju 3,29 miljonu eiro balvu fondu beigsies svētdien.