Tenisiste Ostapenko uzvar trīs setu mačā, Austrālijā tiek 32 spēcīgāko dalībnieču vidū

Latvijas spēcīgākā tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Melburnā ar uzvaru turpināja Austrālijas atklāto čempionātu un sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā nodrošināja dalību trešajā kārtā jeb 1/16 finālā.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko teikto)
Ostapenko otrajā kārtā ar 6-0, 3-6, 6-4 trīs setos uzvarēja austrālieti Ajlu Tomljanoviču. Cīņā par vietu astotdaļfinālā Ostapenko būs iespēja revanšēties neitrālajai tenisistei Viktorijai Azarenkai par šogad vienīgo zaudējumu.

Aļonas Ostapenko un Ajlas Tomljanovičas spēles epizodes

Graujošā pirmajā setā Aļonai uzvarai pietika ar nepilnām 20 minūtēm, lai atstātu pretinieci sausā. Spraigāks izvērtās jau otrā seta sākums, kur Aļona savā servē pirmajā geimā bija pārāka 13 minūtes ilgušā cīņā. Tomljanoviča spēja piektajā geimā gūt punktu Aļonas servē un turpinājumā palielināja savu pārsvaru līdz 4-2. Atspēlēt breika deficītu Ostapenko neizdevās, un Tomljanoviča līdzsvaroja rezultātu mačā.

Izšķirošajā trešajā setā Aļona ar pretinieces servē nodrošinātu punktu izvirzījās vadībā 3-2. Viena breika pārsvaru Ostapenko nosargāja un, Melburnā tuvojoties pusnaktij, svinēja uzvaru mačā.

Aļona Ostapenko par uzvaru Austrālijas atklātā čempionāta otrajā kārtā
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Ostapenko pēc uzvaras intervijā rīkotājiem atzina, ka rēķinājās ar smagu pārbaudījumu otrajā setā, jo pārāk viegli izdevās spēles sākums. Aļona priecājās par uzvaru izšķirošajā trešajā setā un pateicās skatītājiem, kas tik vēlā vakara stundā uzkavējās tribīnēs.

Aļonas Ostapenko pēcspēles intervija kortā
(angļu valodā)

ASV dzīvojošā horvātu izcelsmes austrāliete Tomljanoviča tenisa apritē atgriezās pēc 10 mēnešu pauzes. Tomljanovičai pērn janvārī operēja ceļgalu, un pēc ilgas rehabilitācijas viņa dalību Austrālijas atklātā čempionāta pamatturnīrā nodrošināja ar aizsargāto vietu rangā.

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pašreizējā reitingā Tomljanoviča ieņem 271. vietu, bet Ostapenko ir desmitā, lai gan turnīrā ir izlikta ar 11. numuru.

Pirmajā kārtā Ostapenko uzvarēja citu Austrālijas tenisisti Kimberliju Birelu (WTA 116.), kura bija saņēmusi rīkotāju īpašo ielūgumu.

Ranga 22. vietas īpašniece Azarenka vietu trešajā kārtā nodrošināja ar uzvaru 6-4, 3-6, 6-2 pār dānieti Klaru Tausoni. Azarenka šogad pārspēja Ostapenko, abām tenisistēm tiekoties Brisbenas turnīra ceturtdaļfinālā.

Ostapenko un Birela piektdien vēlreiz tiksies dubultspēļu laukumā. Sieviešu dubultspēlēs ar 11. numuru izliktais Ostapenko un ukrainietes Ludmilas Kičenokas duets otrajā kārtā spēlēs pret Birelu un viņas tautieti Olīviju Gadecki.

Pērn Austrālijas atklātajā čempionātā Aļona aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tādēļ šogad viņai jānospēlē tikpat labi, lai nezaudētu punktus rangā. Iekļūšana astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū ir Ostapenko labākais panākums sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā.

Austrālijas atklātais čempionāts ar 52,6 miljonu eiro balvu fondu ilgs līdz 28. janvārim.