Ostapenko uzvar Adelaidas turnīra otrajā kārtā, nodrošina atgriešanos tenisa ranga TOP10

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko trešdien Austrālijā uzvarēja otrajā kārtā Adelaidas turnīrā, turpinot gatavošanos sezonas pirmajai "Grand Slam" izcīņai Austrālijas atklātajā čempionātā. Ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nodrošināja atgriešanos nākamā pasaules ranga TOP10.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko gaidāmo atgriešanos ranga TOP10)
Spēlē par vietu ceturtdaļfinālā Ostapenko trīs setos ar 6-4, 5-7, 6-4 uzvarēja Francijas tenisisti Karolīnu Garsiju. Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā Aļona ieņem 12. vietu, un Adelaidā viņa ir izlikta ar sesto numuru, savukārt Garsija reitingā noslēdz otro desmitu.

Pēc uzvarēta pirmā seta Ostapenko otrā seta sākumā zaudēja trīs geimos pēc kārtas un bija iedzinējās ar 1-4, tomēr spēja panākt neizšķirtu 5-5. Nākamajos divos geimos pārāka gan bija Garsija, atliekot mača uzvarētājas noteikšanu uz trešo setu. Izšķirošā seta sākumā panākto 2-0 pārsvaru Aļona nenoturēja, pretiniecei līdzsvarojot rezultātu 3-3. Ļoti svarīgu punktu Ostapenko nodrošināja pretinieces servētajā priekšpēdējā geimā, izvirzoties vadībā 5-4. Spraigā pēdējā geimā Aļona nodrošināja uzvaru mačā.

Aļonas Ostapenko un Karolīnas Garsijas spēku samērs pirms spēles Adelaidā

Uzvara nodrošināja Ostapenko TOP10 pasaules rangā, jo vienīgā viņu teorētiski varēja apsteigt Veronika Kudermetova ar uzvaru turnīrā, bet neitrālā tenisiste trešdien zaudēja otrajā kārtā.

Reitingā spēcīgāko 10 spēlētāju vidū Aļona nav bijusi kopš 2018. gada septembra.

Aļona ceturtdaļfinālā spēlēs pret ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 41.). Iepriekš pirmajā kārtā Aļona uzvarēja rumānieti Soranu Kirsteu (WTA 26.)

Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku trešdien bez cīņas pārvarēja otro kārtu dubultspēlēs, jo viņu pretinieces neitrālā tenisiste Aliaksandra Sasnoviča un čehiete Kateržina Siniakova dalību atsauca.

Tenisistes gatavojas sezonā pirmajai "Grand Slam" izcīņai Austrālijas atklātajā čempionātā, kas Melburnā pamatturnīrā sāksies 14. janvārī.

Ostapenko pirmajā no četriem gada lielajiem turnīriem būs izlikta ar 11. numuru, kas ļaus viņai pirmajās kārtās netikties ar potenciāli spēcīgākajām sāncensēm.

Kvalifikācijā Austrālijas atklātajā čempionātā startē Latvijas otrā rakete Darja Semeņistaja (WTA 143.), kura trešdien pārvarēja pirmo kārtu, izcīnot uzvaru 6-4, 2-6, 6-4 pār ungārieti Timeu Babošu (WTA 178.). Semeņistajas nākamā pretiniece ceturtdien būs īpašo ielūgumu saņēmusī mājiniece Maja Džointa (WTA 573.). Kvalifikācijas dalībniecēm iekļūšanai pamatturnīrā jāpārvar trīs kārtas.

Adelaidas turnīrs cietā seguma laukumos ar vairāk nekā 920 000 ASV dolāru balvu fondu noslēgsies sestdien, 13. janvārī. Sievietēm uzvarētāja nopelnīs 500 ranga punktu.