Nobažījušās sporta organizācijas apspriedīs nodokļu reformas ietekmi uz nozares finansēm

Finanšu ministrijas sagatavotajā nodokļu reformas piedāvājumā ir paredzētas būtiskas izmaiņas ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām, tādēļ Latvijas sporta organizāciju pārstāji trešdien Rīgā pulcēsies, lai apspriestu iespējamos risinājumus un paustu savu viedokli, informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Izmaiņas uzņēmumu ienākumu nodokļu atlaidēm var ļoti būtiski ietekmēt sporta nozares finanses.

Nodokļu atlaides ziedotājiem

Pašlaik uzņēmumi saņem nodokļa atlaidi 85% apmērā no ziedotās summas. Taču atlaide nedrīkst pārsniegt 20% no nodokļa kopējās summas.

Izmaiņas paredz, ka uzņēmumi, kas ziedo, var izvēlēties vienu no trīs iespējām:  

*Samazināt ar nodokli apliekamo peļņu par ziedoto summu, bet šī summa nedrīkst pārsniegt 10% no iepriekšējā gada peļņas pēc nodokļiem.

*Samazināt ar nodokli apliekamo peļņu par ziedoto summu, bet šī summa nedrīkst pārsniegt 3% no iepriekšējā gadā kopējās darbiniekiem samaksātas bruto algas, no kuras maksāts sociālais nodoklis.  

*Samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli dividendēm par 30% no ziedotās summas, taču šī summa nedrīkst pārsniegt 10% no aprēķinātā nodokļa summas.  

Tiešs valsts finansējums sabiedriskā labuma organizācijām, tai skaitā sporta nozarei, ir nepietiekams, un apmēram trešdaļa summas tiek gūta no uzņēmumu, tostarp valsts kapitālsabiedrību, ziedojumiem. Likumā iepriekš paredzētā uzņēmumu nodokļa atlaide ir motivējusi uzņēmumus atbalstīt nozares, kam valsts atbalsts nav pietiekams, norādīja LOK.

 

Savukārt plānotās izmaiņas uzņēmumu ienākumu nodokļa piemērošanā par ziedojumiem var mazināt uzņēmēju motivāciju un samazināt ziedojumu apmēru. Tas savukārt radīs apdraudējumu sporta nozarei kopumā un dažādu sporta veidu pastāvēšanai un attīstībai, jo ziedojumu apmērs samazināsies vairākas reizes.

Sporta organizācijas ir iepazinušās ar plānoto uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošanu ziedojumiem sabiedriskā labuma organizācijām un pārspriedīs savus priekšlikumus grozījumiem likumā.

Latvijas sporta organizāciju tikšanās trešdien paredzēta "Elektrum" Olimpiskajā centrā. Tāpat tiks pārrunāta sporta nozares finansēšana 2018. un turpmākajos gados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti