Soda sankciju priekšvakarā Krievija sola sadarboties antidopinga jomā

Krievijas sporta instances ir gatavas sadarboties ar starptautiskajām sporta institūcijām lietā par krāpšanos ar dopinga analīžu datiem. Par to paziņojuši Kremļa pārstāvji. Tikmēr Krievijas antidopinga aģentūras vadība ir pārliecināta, ka Starptautiskā Antidopinga aģentūra decembra sākumā nobalsos par sankciju ieviešanu pret Krieviju un tai turpmākos četrus gadus tiks aizliegts piedalīties pasaules līmeņa sporta pasākumos, tostarp olimpiskajās spēlēs.

Nedēļas sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras jeb WADA Sūdzību izskatīšanas komiteja ierosināja aizliegt Krievijai četrus gadus piedalīties visos starptautiskajos sporta pasākumos. Komitejas atzinumā norādīts, ka Maskava ir viltojusi laboratorijas datus, kas nodoti izmeklētājiem. Šo ierosinājumu, kas liegtu Krievijai piedalīties arī nākamā gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, aicināts apstiprināt jau 9. decembrī WADA sanāksmē Parīzē.

Krieviju gaida sods par krāpšanos antidopinga jomāUģis Lībietis

Antidopinga aģentūra arī aicina aizliegt Krievijai pretendēt uz dažādu starptautisku sporta pasākumu, tostarp 2032. gada paralimpisko spēļu rīkošanu. Savukārt valdības un oficiālajiem pārstāvjiem būtu jāaizliedz darboties dažādu sporta veidu valdēs vai komitejās, kā arī jāaizliedz piedalīties olimpiskajās spēlēs, paralimpiskajās vai jaunatnes olimpiskajās spēlēs.

Šie WADA paziņojumi izsauca pamatīgu satraukumu Krievijā, un tās antidopinga aģentūras vadītājs Jurijs Ganuss ir pārliecināts, ka šie ierosinājumi tiks apstiprināti, jo līdz šim Krievijas sniegtie pierādījumi nespēlē tai par labu. Tieši tāpēc, pēc viņa vārdiem,

Krievijai priekšā stāv vismaz četri krīzes gadi.

"Krievijas pozīcijas tiesiskās aizstāvības izredzes ir ļoti niecīgas," teica Ganuss. "Tieši tāpēc uz nākotnes perspektīvām ir jāskatās ar skaidru prātu – mums ir jābūt gataviem tam, ka diemžēl Krievijai nāksies iegrimt kārtējā krīzes posmā un nāksies tam stoiciski iziet cauri. Taču šis ir lielisks brīdis mūsu sporta vadības pārstartēšanai. Ir jāizmanto krīze, lai veiktu kvalitatīvas izmaiņas – mums ir nepieciešama jauna pieeja un jauni līderi, lai turpmāk no līdzīgām krīzēm veiksmīgāk izkļūtu. Neapšaubāmi, jautājums ir arī par dažādu sporta federāciju līderiem."

Situācijas nopietnību novērtējuši arī Krievijas vadības pārstāvji. Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs trešdien paziņoja, ka pagaidām vēl ir pāragri izvērtēt notiekošo, taču situācija tiešām neiepriecina. Peskovs arī uzsvēris, ka Krievijas sporta instances bija, ir un būs maksimāli atvērtas sadarbībai ar starptautisko sporta sabiedrību, tostarp Starptautisko Antidopinga aģentūru.

WADA rekomendācijas paredz atļaut Krievijas sportistiem olimpiskajās spēlēs startēt zem Starptautiskās Olimpiskās komitejas karoga,

taču, piemēram, ASV pārstāvji pieprasa, lai aizliegums būtu absolūts. Arī bijušais Krievijas Antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs, kurš pirmais pirms četriem gadiem publiski paziņoja par Krievijas dopinga krāpšanās valstiskajiem apjomiem, aicinājis nepieļaut atlaižu piešķiršanu Krievijai, īpaši no Starptautiskās Olimpiskās komitejas puses. Pēc Rodčenkova vārdiem, ja Krievijai tiks piedāvāti izņēmumi, tas radīs precedentu pārkāpt likumus arī citām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt