Preimanis ieņem 35.vietu MTB krosa sacensībās Itālijā

Viens no Latvijas labākajiem kalnu divriteņu (MTB) riteņbraucējiem Matīss Preimanis aizvadītās nedēļas nogalē ieņēmis 35.vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pirmās kategorijas MTB krosa jeb XCO sacensībās Itālijā, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Preimanis, kurš šosezon pievienojās Irānā bāzētajai komandai "Fastos Development", MTB krosa sacensībās "Marlene Sudtirol Sunshine Race" elites vīru konkurencē, kur dalībnieku vidū bija arī UCI pasaules ranga pirmā simtnieka braucēji, finišēja 35.vietā 85 dalībnieku konkurencē.

Par uzvarētāju kļuva francūzis Stīvens Tempjē, savukārt Preimanis distancē tika apsteigts par apli.

Sezonas turpinājumā Preimanim paredzēti vairāki starti Pasaules kausa izcīņas posmos, kā arī Eiropas un pasaules čempionātā.

2013.gada beigās ar ambicioziem mērķiem tika dibināta MTB krosa jeb XCO komanda "DPA Cycling Team", kas vēlējās sagatavot savus riteņbraucējus olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, tomēr pagājušās sezonas laikā tā beidza pastāvēt, un sezonu Preimanis noslēdza "Sportlife" komandā.

Pērn Preimanis ieņēma 60.vietu pasaules čempionātā elites grupā XCO krosā un bija 48.vietā Eiropas meistarsacīkstēs, bet Pasaules kausa sezonu sportists noslēdza bez iekrātiem kopvērtējuma punktiem.

Latvijas čempionātā MTB krosā vairākkārtējais šo sacensību uzvarētājs Preimanis pērn izcīnīja trešo vietu, kā arī finišēja trešais pirmoreiz Latvijā notikušajās UCI otrās kategorijas sacensībās.

Pēc publiski pieejamās informācijas, "Fastos Development" komandā bez irāņu braucējiem un Preimaņa ir arī Kazahstānas riteņbraucējs Kirils Kazancevs.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs MTB krosā piedalīsies 50 sportisti, un 41 no tiem tiks atlasīts pēc nāciju olimpiskā kvalifikācijas ranga. Olimpiādei kvalificēsies 23 labāko valstu sportisti, bet Latvija pašlaik rangā ieņem vien 41.pozīciju.