Regbija izlase ar ilgi gaidītu uzvaru pār Lietuvu finišē Eiropas Nāciju kausā

Latvijas regbisti sestdien Rīgā ar 37:7 pārliecinoši uzvarēja Lietuvu pēdējā spēlē Eiropas Nāciju kausa izcīņā 2B divīzijā, kur vietu sadalījums turnīra galvgalī bija noskaidrots jau pirms abu komandu došanās laukumā, liecina organizatoru informācija. Lietuva bija garantējusi pirmo vietu, savukārt Latvijai ar vairāk nekā 10 gadus gaidītu revanšu kaimiņiem nepietika, lai tiktu augstāk par otro pozīciju.

Lietuviešiem saasināt cīņas gaitu izdevās otrā puslaika sākumā, pietuvojoties līdz sešu punktu deficītam, taču latvieši turpinājumā labi izmantoja savas iespējas. Teicamu spēli aizvadīja Lielbritānijā regbija pieredzi guvušais Roberts Dāvidsons, kurš sitienos ar kāju sakrāja 17 punktus, bet divus piezemējumus veica Māris Streikišs.

Latvijas regbisti pirmajā puslaikā ieguva 13:0 pārsvaru. Piezemējumu veica Leno Bramanis, bet astoņus punktus ar sitieniem nodrošināja Dāvidsons. Slapjākos laikapstākļos pēc pārtraukuma lietuviešiem izdevās samazināt rezultāta starpību, ar piezemējumu un realizācijas sitienu panākot 13:7. Mājiniekiem gan izdevās ātri atbildēt ar tikpat rezultatīvu uzbrukumu un Streikiša piezemējumam divus punktus ar realizāciju pievienoja Dāvidsons. Viesi pamazām tiecās pārņemt spēles iniciatīvu, taču Latvijas izlase realizēja savas iespējas un papildu pārliecību deva Dāvidsona pārliecinošais sniegums.

Vēl vienu piezemējumu uzvarētājiem veica Dāvis Bajārs, savukārt Dāvidsons trāpīja gan sarežģītu realizācijas sitienu, gan brīdi vēlāk arī tālu soda sitienu un rezultāts kļuva 30:7. Tuvojoties spēles beigām, Streikiša otro piezemējumu ar trāpīgu realizācijas sitienu papildināja Dāvidsons.

Arī spēlē pret lietuviešiem Latvijas izlase iztika bez Krievijas kluba Krasnojarskas "Jeņisej-STM" profesionāļiem Ulda Saulītes un Jurija Baranova. Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko pirms spēles bija pārliecināts, ka komanda alkst revanšēties lietuviešiem par zaudējumu iepriekšējā savstarpējā spēlē Viļņā (11:46).

Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijā spēlē komandas, kas nosacītajā rangā ieņem 24. līdz 28.vietu. Sagaidāms, ka nākamajā izspēles ciklā, kas sāksies rudenī, būs cits formāts, kas pagaidām vēl oficiāli nav nosaukts, taču paredzams, ka komandu sadalījumā būs ievērots reģionālais princips.