Sēdvolejbola klubs apvieno savās rindās dažādu iespēju sportotājus

Nule kā dibinātais invalīdu senioru sēdvolejbola klubs "Konstro" gatavojas nākamnedēļ Somijā startēt tradicionālajā Kotkas kausa izcīņā, kas notiks 60. reizi. Komandā kopā ar handikapa cilvēkiem, spēlē arī veselie tostarp bijušie meistarkomandas "Radiotehniķa" volejbolisti.

Sēdvolejbols kā sporta veids izgudrots 1950.gadā Nīderlandē, bet pirmo reizi vasaras paralimpisko spēļu programmā debitējis 1980.gadā vīriešiem un 2004.gadā sievietēm. Sēdvolejbols ir ļoti ātrs un aizraujošs sporta veids, kas prasa izcilu reakciju, spēcīgu augšējo ķermeņa daļu, izturību, līdzsvaru un modrību. Savulaik sēdvolejbola izlases trenere Vita Kotāne stāstīja, ka profesionāļus sportā no bobsleja uzaicinājusi uz draudzības spēli, un trenētie puiši atzinuši, ka ir daudz grūtāk sēdus spēlēt, nekā no malas izskatās. 

Sēdvolejbolisti gatavojas turnīram SomijāInita Kresa-Katkovska

  "Konstro" dibinātāji cer savas rindas papildināt vēl ar jaunpienācējiem, lai nākotnē varētu klubā īstenot piramīdas principu. Viens no sporta veida iedibinātājiem mūsu valstī Andris Ulmanis, kurš 30 gadus ir bijis Latvijas invalīdu sēdvolejbola asociācijas prezidents, Latvijas Radio pastāstīja, ka sēdvolejbolisti labprāt savās rindās redzētu jaunus kadrus.

  Sēdvolejbolā ir aicināti spēlētāji gan ar invaliditāti, gan bez tās, bet perspektīvā ikviens var pretendēt uz dalību Latvijas izlasē, uzsvēra Ulmanis. 

  Savukārt viens no jaundibinātā kluba dalībniekiem ir Vitālijs Birjukovs, kurš visu mūžu darbojas volejbolā - vispirms kā spēlētājs, tad treneris. Savulaik strādājis par Krievijas volejbola superlīgas kluba "Dinamo Yantar" galveno treneri, bijis  ''Ozolnieki/Poliurs'' galvenais treneris, savukārt SK "Rīga" vadībā izcīnīja Latvijas kausu un ieguvis trešo vietu Latvijas un Igaunijas apvienotajā "Schenker" līgā.

  Birjukovs atcerējās laiku, kad deviņdesmitajos gados sēdvolejbolam piesaistījis draugu pēc nelaimes gadījuma, kurš zaudēja kājas. Abu kopīgos treniņos Juglā sasniegts tik augsts līmenis, ka Birjukova draugs kļuva par Latvijas izlases līderi. 

  Sēdvolejbola komandai ir nepieciešami jauni spēlētāji, jo pēdējos gados izlasei nav klāt nākuši jauni kadri. Andris Ulmanis atgādina, ka šī ir iespēja komandā integrēt arī veselos. Ulmanis uzsver, ka komandā jāiesaista visi interesenti, lai veicinātu Latvijas sēdvolejbolā jaunu enerģiju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Paralimpiskais sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti