Pēc pirmās Rio olimpiādes dienas pa divām zelta medaļām arī Ungārijai un Austrālijai

Riodežaneiro pirmajā sacensību dienā sadalīti 12 medaļu komplekti – šosejas riteņbraukšanā grupā, loka šaušanā vīriešiem, paukošanā, džudo, šaušanā, peldēšanā un svarcelšanā. Divas zelta godalgas pēc sestdienas ir Ungārijas un Austrālijas kontā, savukārt pa piecām olimpiskajām medaļām jau ASV, Japānai un Ķīnai.

Pirmie medaļu komplekti Rio tika sadalīti šaušanā ar pneimatisko pistoli 10 metru distancē sievietēm. Pirmais zelts ASV 19 gadus vecajai sportistei Virdžīnijai Trešerei, sudrabs un bronza ķīnietēm – Du Li un Ju Silinai. Savukārt vīriešu konkurencē pirmo zelta medaļu Vjetnamai visā valsts vēsturē izcīnīja šāvējs Hoans Sjuans Vins. Bet sudrabs brazīlietim Felipem Almeidu Vu, savukārt bronzas godalga ķīnietim Panam Vei.

Riteņbraukšanā zelta godalga beļģim Gregam van Avermētam, sudrabs dānim Jakobam Fugslangam, bet bronza polim Rafalam Majkam.

Pirmo zelta medaļu Krievijai nopelnīja džudo cīkstonis svarā līdz 60 kilogramiem Beslans Mudranovs. Savukārt sudrabs šajā sporta veidā Kazahstānas pārstāvim Jeldosam Smetovam, bet broza japānim Naohisa Takato un Uzbekistānas sportistam Dijorbekam Urozbojevam. Dāmu konkurencē džudo līdz 48 kilogramiem triumfēja Argentīnas sportiste Paula Pareto, kļūstot par pirmo sievieti Argentīnas vēsturē, kura nopelnījusi olimpisko zeltu. Sudrabs Dienvidkorejas sportistei Jonai Bokjonai, bet bronza - Otgoncecegai Galbadrahai no Kazahstānas un Ami Kondo no Japānas.

Paukošanā pirmo zeltu savai valstij izcīnīja ungāriete Emeša Sāsa. Sudraba godalga itālietei Roselai Fhamingo, bet bronza ķīnietei Suņai Jiveņai.

Loka šaušanā triumfēja Dienvidkorejas sportisti Vūdžins Kims, Sunjuns Lī un Bončans Ku, bet sudraba godalga tika ASV sportistiem, savukārt bronza – Austrālijai.

Svarcelšanā sievietēm svara kategorijā līdz 48 kilogramiem olimpisko zeltu izcīnīja Taizemes sportiste Sopita Tanasana, kura raušanā pacēla 92 kilogramus, bet grūšanā – 108 kilogrami, summā paceļot 200 kilogramus. Sudraba medaļa Indonēzijas svarcēlājai Srivuhjuni Agustiani, bet bronza – japānietei Hiromi Mijake.

400 metru kompleksajā peldējumā zelta medaļu izcīnīja Japānas peldētājs Kosuke Hagino, veicot distanci četrās minūtēs un 5,06 sekundēs. Otrajā vietā palika amerikānis Čeiss Keilišs. Bronzas godalga arī Japānai – to izcīnīja peldētājs Daija Seto.

400 metru brīvajā distancē uzvarēja austrālietis Meks Hortons, kurš distanci veica trīs minūtēs un 41,55 sekundēs. Sudraba godalgu izcīnīja ķīnieris Jans Suns, bet bronzas godalga itālim Gabriēlem Deti.

Jau otro zelta medaļu Ungārijai nopelnīja peldētāja Katinka Hosu, kura 400 metru kompleksā peldējuma finālā laboja pasaules rekordu, distanci veicot četrās minūtēs un 26,36 sekundēs. Sudrabu izcīnīja amerikāniete Madelaina Dirado, bet bronza Mireijai Belmontei no Spānijas.

4x100 metru brīva stila stafetē sievietēm pie olimpisko čempiona titula tika Austrālija, sudrabs ASV, bet bronzas godalga Kanādai. Zīmīgi, ka austrāliešu peldētājas Keita un Bronte Kembelas, Emma Makkīena un Britānija Emslija laboja pasaules rekordu, savu peldējumu veicot trīs minūtēs un 30,65 sekundēs.