«Olimpiskais zibsnis»: 1932. gads - Losandželosa, ASV

„Olimpiskais zibsnis” – līdz pat mēneša beigām rubrikā kopā ar ilggadējo sporta žurnālistu Gunāru Jākobsonu katru dienu ieskatīsimies olimpisko spēļu vēsturē.

Desmitajās vasaras olimpiskajās spēlēs Losandželosā sportisti pirmoreiz dzīvoja olimpiskajā ciematā, tiesa, sievietes izvietoja viesnīcās. Pirmo reizi arī tika izmantots olimpiskais pjedestāls. Pat lieki piebilst, ka lielākos laurus plūca mājinieki, - ASV sportisti iekrāja 103 godalgas.

Uz Losandželosu devās vien trīs Latvijas pārstāvji, trīs Jāņi - desmitcīņnieks Dimza, soļotājs Daliņš un delegācijas vadītājs, vieglatlētikas tiesnesis Tikmanis. Sacīkšu rīkotāji pat jokoja, vai visi vīrieši Latvijā ir Jāņi?

Dimza pēc pirmajām disciplīnām bija līderu vidū, tomēr iedzīvojās kājas traumā un bija spiests izstāties. No rīkotājiem viņš saņēma piemiņas balvu par cīņasgribu - sudrabā kaltu vainagu.

Daliņš pāri okeānam devās kā pasaules rekordists un viens no izcilākajiem Eiropas soļotājiem. Viņš bija favorīts arī 50 kilometru soļojumā, bet pārrēķinājās un iecerētās zelta medaļas vietā nācās samierināties ar sudrabu. Abus sportistus mājās sagaidīja kā varoņus, un gada nogalē Valsts prezidents Alberts Kviesis pasniedza viņiem Trīs Zvaigžņu ordeņus. Daliņš ir un un paliek pirmais atlēts, kurš Latvijas delegācijā olimpiskajās spēlēs kļuva par sudraba medaļnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti