Izvērtē iespējas Tokijas olimpisko spēļu ciematā izvietot koronavīrusa pacientus

Tokijas olimpisko spēļu ciematu izvērtē kā vienu no iespējamiem objektiem pagaidu slimnīcas telpām, kur Japānas galvaspilsētā varētu izvietot ar Covid-19 saslimušos pacientus, piektdien vēstīja aģentūra AP. 

Galvaspilsētas mēre Juriko Koike paskaidroja, ka tiek izvērtētas visas iespējas un viena no tām ir olimpiskais ciemats, kas vēl nav pabeigts. Tokijā uzskata par nepieciešamu nodrošināt pagaidu slimnīcas telpas jau šodien vai rīt, teica Koike. Par vēl vienu iespēju pacientu izvietošanai viņa nosauca kādas viesnīcas nopirkšanu.

Japānā līdz ceturtdienai, 2.aprīlim, reģistrēja 3300 ar Covid-19 saslimušos un 74 nāves gadījumus. Nav gan piepildījušās cerības uz infekcijas norimšanu - Tokijā ceturtdien reģistrēja 97 jaunus saslimšanas gadījumus, kas ir augstākais rādītājs kopš uzskaites sākuma. Lai nodrošinātu iespēju izvietot lielāku slimnieku skaitu, Tokijā meklē risinājumus pagaidu slimnīcai.

Olimpiskais ciemats ir paredzēts 11 000 iemītnieku izvietošanai un to nav paredzēts apdzīvot līdz spēļu sākumam 2021.gada jūlijā. Pēc olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm ciematā varēs ievākties īpašnieki, kas iegādājas pārdošanā piedāvātos dzīvokļus. Olimpiskā ciemata projektā līdzās Tokijas pašvaldībai ir iesaistīti arī 10 uzņēmumi.

Japānā nav piepildījušās cerības aprīļa beigās atsākt sacensības profesionālajās sporta līgās. Beisbola līga plānoja pirmās spēles aizvadīt 24.aprīlī, bet trijās futbola līgās komandas cerēja atgriezties laukumā aprīļa beigās un maija sākumā. Tomēr, pieaugot Covid-19 slimnieku skaitam, amatpersonas atzina, ka tas nebūs iespējams. 

Sporta līgu konsultatīvās padomes loceklis Aiči medicīnas universitātes profesors Hirosike Mikamo uzskata, ka vīrusa aktivitātes maksimums Japānā būs aprīlī līdz maijā, bet situācija varētu kļūt vadāma apmēram maija beigās. 

Ar Covid-19 ir saslimuši arī vairāki Japānas profesionālo līgu sportisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti