«Mercedes» pilots Rosbergs uzvar avārijām bagātajā F-1 Monako «Grand Prix» izcīņā

"Mercedes" komandas pilots Niko Rosbergs svētdien svinēja uzvaru avārijām bagātajā Pirmās formulas (F-1) Monako "Grand Prix" izcīņā. Vācietis Rosbergs, startējot no pirmās pozīcijas, izcīnīja otro uzvaru karjerā, atkārtojot sava tēva Kekes Rosberga panākumus, kurš Monako "Grand Prix" izcīņā triumfēja pirms 30 gadiem. "Mercedes" komanda guva pirmos panākumus šosezon.

Otro vietu ieņēma cits Vācijas autosportists Sebastjans Fetels no "Red Bull", bet trešais bija viņa komandas biedrs austrālietis Marks Vebers. Ceturtais finišēja Rosberga komandas biedrs Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas, kurš sacensības sāka no otrās starta vietas.

Piektais palika Adrians Zutils no "Force India", sestais finišēja "McLaren" pilots Džensons Batons, bet septīto vietu ieņēma spānis Fernando Alonso no "Ferrari". Desmitais palika soms Kimi Raikonens no "Lotus", kurš būtu finišējis augstāk, taču pēc sadursmes ar Serhio Peresu, viņš noslīdēja uz pēdējo vietu, un tikai izcili veikti pēdējie apļi, ļāva viņam pakāpties uz 10. vietu un tikt pie viena punkta. Pēdējā aplī Raikonens apsteidza trīs konkurentus.

Sacensību norisi iespaidoja vairākas avārijas, jo divas reizes trasē devās drošības mašīna, bet vēl vienu reizi sacensības tika pārtrauktas uz 15 minūtēm, kad pēc vēl vienas sadursmes trasi vajadzēja savest kārtībā. Pārtraukums bija nepieciešams, kad 46. aplī sadūrās "Williams" pilota Pastora Maldonado un "Marussia" komandas braucēja Maksa Čiltona formulas. Sadursmes rezultātā trasē tika izsviesta aizsargbarjera, kuras novākšanai bija nepieciešams visu mašīnu iebraukšana boksos.

Savukārt drošības mašīnas trasē devās pēc "Ferrari" pilota Felipes Masas avārijas, un otrreiz pēc "Lotus" braucēja Romēna Grosžana un "Toro Rosso" pilota Daniela Rikiardo sadursmes.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderpozīcijas ar 107 punktiem saglabāja pēdējo trīs gadu pasaules čempions Fetels, kuram ar 86 punktiem seko Raikonens. Trešais ar 78 punktiem ir Alonso, ceturtais ar 62 punktiem Hamiltons, piektais ar 57 punktiem Vebers, bet posma uzvarētājs Rosbergs ar 47 punktiem ieņem 6. vietu.

Nākamais F-1 posms notiks 9. jūnijā, kad Monreālā risināsies Kanādas "Grand Prix" izcīņa.