Īstā Alūksnes ziemā startēs jaunā Latvijas rallija sezona

Jauns gads, jauns sākums – nedēļas nogalē Alūksnē un pilsētas apkaimē tiks dots starts Latvijas rallija sezonai. Laikapstākļi ziemai ir pilnībā atbilstoši un ceļi sagatavoti, lai noskaidrotu ātrākos, kas rallija sezonas ievadā savā kontā ierakstīs pirmās uzvaras.

Sezonas pirmais rallijs pašu mājās "Rally Alūksne" sāksies piektdien vakarā Alūksnē ar diviem nakts ātrumposmiem. Aiz loga jau ilgāku laiku pieturas visnotaļ stabils sals, ko papildinājusi vērā ņemama sniega sega, līdz ar to Vidzemes pusē autosportistus sagaida īsti ziemīgi laikapstākļi. 

Rallija braucēji gatavojas Alūksnes rallijamMāris Bergs

  Rallija organizatoru pārstāvis Gatis Cimdiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka tik labi ceļi rallijā nav bijuši jau vairākus gadus.

  Par labo ceļu stāvokli priecāties var sportisti, jo lielākajai daļai rallija braucēju, protams, patīk sniegoti apstākļi. LRČ1 klasē pērn otro vietu izcīnīja Edijs Bergmanis, kurš Latvijas Radio teica, ka pirms jaunās sezonas mašīnai būtiski uzlabojumi nav veikti un vairāk piestrādāts stenogrammu lasīšanas uzlabošanai.

  Pēdējās rallija sacensības tika aizvadītas pirms vairākiem mēnešiem vēl rudens pirmajā pusē, tāpēc pēdējās nedēļas Bergmanis un citi sportisti pavadījuši, atgūstot braukšanas sajūtas sniegotajos apstākļos. Treniņi Alūksnes pusē bija lieliski sagatavoti un ļāva atsvaidzināt braukšanas iemaņas, piebilda Bergmanis.

  LRČ 2 klasē, kur sportisti brauc ar pilnpiedziņas N4 klases mašīnām, pērn kopvērtējumā uzvarēja Emīls Blūms. Viņš pērn bija labākais no latviešu sportistiem arī absolūtajā vērtējumā, izcīnot 4.vietu kopvērtējumā, kā arī atzīstami startēja Igaunijas čempionātā, kaimiņzemē izcīnot uzvaru EMV4 klases kopvērtējumā. Blūms Latvijas Radio atklāja, ka pirms jaunās sezonas paveikts pamatīgs darbs, atjaunojot mašīnas tehniskos komponentus, bet pašiem sportistiem strādājot treniņos. Divarpus mēnešu pauze pagājusi ātri, jo daudz laika prasīja automašīnas uzlabojumu veikšana, paskaidroja Blūms. 

  Uz starta Alūksnē stāsies 85 ekipāžas. Starp tām redzēsim arī pagājušā gada Latvijas čempionu absolūtajā vērtējumā Valēriju Gorbanu, kurš brauks ar WRC klases "Mini Cooper" automašīnu. Sacensībās Alūksnē piedalīsies arī Petera Solberga dēls Olivers Solbergs, kura rīcībā ir "Volkswagen Polo R5" auto.

  Kopumā Latvijas čempionātā šogad paredzēti seši posmi. Jau februāra sākumā Gulbenes apkaimē sāksies tradicionālais un gan skatītāju, gan sportistu iecienītais rallijs "Sarma". Maija beigās Liepājā notiks "Rally Liepāja", kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāta posms. Liepājā notiks trešais un ceturtais posms Latvijas čempionāta ieskaitē. Atlikušie divi Latvijas rallija čempionāta posmi risināsies Igaunijā vasaras otrajā pusē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Motoru sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti