Latvijas rallija čempionāts startēs ar īstenu ziemas ralliju Alūksnē; kopā sezonā – 6 posmi

Latvijas rallija čempionāta (LRČ) 2024. gada sezona jau šajā nedēļas nogalē startēs Alūksnē, kur, pēc rīkotāju domām, laikapstākļi būs atbilstoši, lai noritētu kārtīgs ziemas rallijs. Kopā jaunajā sezonā paredzēti seši posmi, no kuriem trīs būs apmaiņas posmi un notiks Igaunijā un Lietuvā.

Alūksnē pārliecība par ziemīgu ralliju

Jaunā Latvijas rallija čempionāta sezona sāksies 19.–20. janvārī, kad paredzēts vienpadsmitais rallijs "Alūksne". Dažas pēdējās ziemas laikapstākļi pirms sacensībām nav bijuši tādi, ka sacensību rīkotāji varētu droši apgalvot: šogad gaidāms īstens ziemas rallijas – ar ledus klātu trasi un diženām sniega kupenām. Bet šogad "Rally Alūksne" organizatori par gaidāmajiem laikapstākļiem un ceļa apstākļiem ir apmierināti un pārliecināti – Alūksnes apkārtnes ceļos būs ziemas rallijam pienācīgi apstākļi. Nedēļas nogalē gaidāms kārtīgs ziemas rallijs visu 10 ātrumposmu garumā. 

"Sportistiem būtu jāuzmanās no kupenām, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, nav mīkstas. Varbūt uz aci liekas, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, sniega šobrīd ir nedaudz mazāk, bet šoreiz starpība ir tā, ka tie sniega vaļņi, kas būs ceļa malā, tie nav tie paši mīkstie pagājušā gada valnīši. Ja pagājušajā gadā sanāca nokļūdīties un iebraukt pļavā, tad izstumjot, varēji braukt tālāk, bet šogad tā, visticamāk, nebūs. Tie sniega vaļņi ir kārtīgi sasaluši, tāpēc braucējiem domāšana būs jāmaina. Tā kā, ja kādam mājās ir lieks bampers, tad droši jāņem līdzi, jo, ja sanāks spēcīgi atspiesties pret valni, nekas labs tur varētu nebūt," norādīja viens no "Rally Alūksne" rīkotājiem Renārs Salaks.

Ņemot vērā, ka "Rally Alūksne" būs arī Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms, sacīkstēm pieteikušies vairākas igauņu ekipāžas. Starp dalībniekiem būs atrodami arī vairāki lietuviešu, ukraiņu un poļu braucēji, kā arī, protams, pieteikušās spēcīgas latviešu ekipāžas. 

Starp dalībniekiem nav atrodams iepriekšējā Alūksnes rallija uzvarētājs, 2023. gada Eiropas vicečempions Mārtiņš Sesks, toties sacensībām pieteicies pērnā gada sacīkšu otrās vietas ieguvējs Emīls Blūms/Didzis Eglītis, kas startēs ar "Mitsubishi Lancer Evo IX".

Emīla Blūma/Didža Eglīša ekipāža 2023. gada Alūksnes rallijā.
Emīla Blūma/Didža Eglīša ekipāža 2023. gada Alūksnes rallijā.

Tāpat uz starta no zināmākajām ekipāžām izies Edijs Bergmanis/Ivo Pūķis ("Mitsubishi Lancer Evo IX"), Miks Ķenavs/Gundars Berķis ("Mitsubishi Lancer Evo VI"), Kalvis Blūms/Ralfs Lipstoks ("Mitsubishi Lancer Evo"), Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš ("Subaru Impreza STI"), kā arī lietuvieši Ramūnas Čapkauskas ("Mitsubishi Lancer Evo IX") un Rokas Stepanavičus ("Škoda Fabia R5").

Arī šosezon LRČ startēs Latvijas rallija veterāns Jānis Vorobjovs kopā ar stūrmani Guntaru Zicānu, kuri Alūksnē brauks ar "Mitsubishi Lancer Evolution VIII" spēkratu. Pieredzes bagātais Vorobjovs "Rally Alūksne" uzvarējis trīs reizes. Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" Vorobjovs norādīja, ka sacīkstes Alūksnē ir ļoti izaicinošs, šis ir sarežģīts rallijs.

"Šis nav vienkāršs rallijs. Caur pauguriem, metošiem tramplīniem, pa platiem ceļiem, pa šauriem ceļiem. Ļoti ātrs posms," sacīja Vorobjovs. 

Čempionus noskaidros kopumā sešos posmos

Pēc sacensībām Alūksnē 10. februāri plānots LRČ otrais posms – vēl viens ziemas pārbaudījums un viens no tradīcijām bagātākajiem Latvijas rallijiem – "Sarma". Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, rallijam "Sarma" februārī paredzēti arī tā norises rezerves datumi.

Pēc īsa pārtraukuma LRČ atsāksies jau gada siltākajā periodā, 14.–15. jūnijā notiekot pirmajam apmaiņas posmam Igaunijā – rallijam "Voru Rally". Pēcāk ekipāžas atgriezīsies Latvijā, lai 9.–10. augustā piedalītos pašmāju rallijā "Cēsis", pēc kura norises ekipāžas vēlreiz šķērsos Latvijas ziemeļu robežu, lai 23.–24. augustā piedalītos rallijā "Paide Rally".

Norvēģa Karla Pedera Nordstranda ekipāža Cēsu rallijā.
Norvēģa Karla Pedera Nordstranda ekipāža Cēsu rallijā.

LRČ 2024. gada sezonas noslēgums paredzēts ar vēl vienu apmaiņas posmu – Lietuvā, kur 26.–28. septembrī norisināsies rallijs "Samsonas Rally Utena".

Tikmēr Latvijas rallijsprinta kausa un Latvijas vēsturisko automašīnu kausa izcīņā nākamgad paredzētas kopumā četras sacensības. Trīs sacensības norisināsies vienlaikus ar jau minētajiem LRČ posmiem – "Alūksne", "Sarma" un "Cēsis", kurām pievienosies arī rallijsprints "Latvija", kura norise Rīgā, Biķernieku trasē paredzēta 19.–20. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti