Hamiltons uzvar F-1 Ungārijas «Grand Prix» izcīņā

Lielbritānijas autosportists Lūiss Hamiltons svētdien Hungaroringas trasē netālu no Budapeštas uzvarēja Pirmās formulas (F-1) Ungārijas "Grand Prix" izcīņā. "Mercedes" komandas pilots, kurš sestdien bija ātrākais arī kvalifikācijā, tika pie pirmās uzvaras šajā sezonā.

Ungārijā Hamiltons svinēja ceturto uzvaru F-1 pilota karjerā, kurā pēc svētdienas sacensībām viņš ir uzvarējis 22 posmos. Hamiltons atradās vadībā no starta līdz finišam, izņemot īsus brīžus pēc trīsreizējas tehniskās zonas apmeklēšanas.

Otro vietu, atpaliekot par 11 sekundēm, ieguva "Lotus" komandas somu pilots Kimi Raikonens, bet trešais palika vācietis Sebastjans Fetels no "Red Bull" komandas, kurš saglabāja līderpozīcijas kopvērtējumā. Fetels pēdējos apļos nesekmīgi centās apsteigt Raikonenu, taču soms pozīciju nosargāja.

Aiz labāko trijnieka palika otrs "Red Bull" pilots Marks Vebers no Austrālijas, "Ferrari" komandas spāņu pilots Fernando Alonso un otrs "Lotus" pilots Romēns Grosžans no Francijas. Pie punktiem tika arī brits Džensons Batons ("McLaren"), brazīlis Felipe Masa ("Ferrari"), meksikānis Serhio Peress ("McLaren") un venecuēlietis Pastors Maldonado ("Williams"), kurš savai komandai izcīnīja pirmo punktu sezonā.

F-1 pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc desmit posmiem Fetelam ir 172 punkti. Viņam seko Raikonens ar 134, Alonso ar 133 un Hamiltons ar 124 punktiem. Līdz sezonas beigām vēl plānoti deviņi posmi. Nākamās sacīkstes risināsies 25. augustā Spā trasē, kur notiks Beļģijas "Grand Prix" izcīņa.