Blakusvāģu motokross atgriežas Cēsīs

Nedēļas nogalē pirmo reizi kopš 2004.gada augstākā līmeņa blakusvāģu motokross atgriezīsies Cēsīs, kur risināsies šīs sezonas pasaules čempionāta sestais posms motokrosā blakusvāģiem.

Cēsis pieredzējušas daudzus leģendārus brīžos, ko atceras visi blakusvāģu cienītāji – Kristera Serģa un Arta Rasmaņa cīņas ar Danielu Vilemsenu, kā arī atgadījumu, kad 2004.gadā aptuveni 100 metrus pirms finiša Serģa pilotētajam motociklam nokrita aizdedzes vads, tas vairs nebija iedarbināms un abiem kopā ar kantētāju Svenu Verbrugi moci nācās stumt augšup kalnā.

Blavuksvāģu motokross atgriežas Cēsīs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kopš 2005.gada sacensības allaž notika “Zelta zirga"  trasē Ķegumā. Kā iemesls sacensību pārcelšanai atpakaļ uz Cēsīm tika minēta braucēju vēlme pēc kaut kā jauna. Arī kantētājs Lauris Daiders priecājas, ka sacensības atkal notiks Cēsīs un saka, ka piekrīt to sportistu viedoklim, kuri vēlējās sacensības kādā citā trasē.

“Es jau esmu priecīgs,” norādīja L. Daiders, uzsverot, ka viņam tā varētu sanāk kā “mājas gonka”.

Arī Laura brālis Jānis Daiders nekur tālu no blakusvāģu motokrosa nav pagājis malā un aizvada treniņus pašmāju trasēs. Jānis startē arī vietējā mēroga sacensībās, tomēr, lai startētu pasaules čempionāta pašmāju posmā, nedaudz pietrūkst tehnisko resursu, kā arī tik nopietni nav strādāts pie fiziskās kondīcijas.

J. Daiders uzskata, ka trase būs smaga kantētājiem, un šim viedoklim piekrīt gan viņa brālis Lauris, gan Kaspars Stupelis. Baksa/Stupeļa ekipāža šosezon mocījusies ar traumām, taču tik un tā katrās sacensībās stājas uz starta, lai cīnītos par uzvaru. Arī Stupelis ir ļoti priecīgs, ka sacensības notiek Cēsīs, kas ir aptuveni pusstundas brauciena attālumā no viņa dzimtās Vecpiebalgas.

Stupelim šī sezona izvērtusies smaga – ir bijuši muskuļu plīsumi, lauztas ribas, un, tikai startējot pasaules čempionāta posmā Vācijā, viņš pirmo reizi sezonā braucis bez pretsāpju līdzekļiem. “Es nečīkstu, kā ir, tā ir, mēģinu šajā situācijā, ko varu izlobīt,” piebilda Stupelis.

Uz starta savās mājās neredzēsim kantētāju Elviju Mucenieku. Jau ziņojām, ka Mucenieks sezonas sākumā guva plaukstas kaula traumu, bet par spīti tai turpināja startēt. Sezonas trešajās sacensībās Spānijā Mucenieka ekipāža piedzīvoja smagu kritienu, motocikls kantētājam uzkrita virsū, kā rezultātā lauztas piecas ribas un viens no muguras skriemeļiem. Šobrīd Mucenieks turpina rehabilitāciju pēc traumas, lai pilnībā spētu novērst tās sekas.

“Par šo sezonu ir jāaizmirst, un ir jautājums par nākamo,” Latvijas Radio norādīja Mucenieks, piebilstot, ka viņš ir priecīgs, ka var staigāt. Trauma ir bijusi gana nopietna, mugurā ir sešas skrūves, tādēļ prognozēt nākotni vēl ir pāragri.

Pēc sacensībām Cēsīs labākie blakusvāģu sportisti pārcelsies pie ziemeļu kaimiņiem igauņiem, kur jau pēc nedēļas Kivioli trasē notiks nākamais pasaules čempionāta etaps, tikmēr Jāņos visi labākie cīnīsies Lommelas trasē Beļģijā. Latvijā pasaules čempionāts blakusvāģiem šovasar vēl atgriezīsies ar sacensībām Stelpē 29.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti