Latvijas kamaniņu stafetes komanda izcīna bronzas godalgas pasaules čempionātā

Pasaules čempionātu kamaniņu sportā svētdien Altenbergas trasē, Vācijā, uz pozitīvas nots noslēdza Latvijas komanda, izcīnot bronzas medaļas stafetē un atkārtojot pērno panākumu. Iepriekš sieviešu sacensībās Elīna Ieva Vītola izcīnīja 4. vietu un bija labākā Latvijas izlasē.

(papildināts pēc stafetes sacensībām)
Stafetē čempionu laurus nodrošināja Vācijas sportisti, bet par sudraba medaļniekiem ar 0,358 sekunžu deficītu kļuva ASV kamaniņbraucēji. Latvijas komanda bija 0,048 sekundes par lēnu, lai pakāptos uz pjedestāla sudraba pakāpiena.

Latvieši bija tuvu tam, lai paliktu bez medaļām, tomēr favorītu lomā startējušie austrieši, kas trasē devās pēdējie, pieļāva daudz kļūdu un ierindojās tikai 6. vietā deviņu komandu konkurencē. Vācijas sekstetā čempioniem startēja Jūlija Taubica, Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, Makss Langenhans un Dajana Eitbergere/Saskija Širmere.

Stafetē labi pirmo posmu veica Vītola, turpinājumā vīriešu divnieks Mārtiņš Bots/Roberts Plūme nedaudz kļūdījās trases augšdaļā, bet summā saglabāja pussekundes pārsvaru pār ASV. Bez kļūmēm neiztika arī Kristers Aparjods, savukārt sieviešu divnieks Anda Upīte/Zane Kaluma teju līdz brauciena beigām vēl turējās priekšā ASV komandai, kas finišā tomēr bija mazliet pārāka.

Pasaules čempiones laurus sievietēm nodrošināja austriete Liza Šulte, kura divu braucienu summā par 0,104 sekundēm apsteidza sudraba medaļnieci Vācijas kamaniņu braucēju Jūliju Taubicu. Uzvarētājas tautiete Madeleina Egle bija vēl 0,071 sekundi lēnāka un nodrošināja bronzu.

Kendija Aparjode otrajā braucienā pakāpās uz 6. vietu, savukārt Sigita Bērziņa sacensības noslēdza 15. pozīcijā.

Pirmajā braucienā Vītola sasniedza ceturto rezultātu, Aparjode ierindojās astotajā pozīcijā, savukārt Bērziņa ieguva 17. vietu. Vītolai otrajā braucienā bija piektais rezultāts un no goda pjedestāla viņu šķīra 0,123 sekundes.

Ceturtā Latvijas pārstāve Frančeska Bona pirmajā braucienā ieguva 30. vietu un nekvalificējās otrajam braucienam, kur startēja 20 ātrākās braucējas.

Sieviešu divnieka ekipāža Upīte/Kaluma sestdien izcīnīja sudraba medaļas, savukārt vīriešu divniekiem labākā Latvijas ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts finišēja 4. vietā. Vīriešu vieninieku sacensībās labākais Latvijas izlasē bija 11. vietu ieguvušais Gints Bērziņš.

Pasaules čempionātu Latvijas izlase piektdien sāka ar piecām medaļām sprintā – Bots/Plūme izcīnīja zeltu, sieviešu divniekiem par sudraba medaļniecēm kļuva Upīte/Kaluma un bronzu pievienoja Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kā arī par bronzas laureātiem kļuva Aparjods vīriešiem un Vītola sievietēm.