Kamaniņu divnieks Bots/Plūme izcīna zeltu pasaules čempionātā, Latvijai summā 5 medaļas sprintā

Latvijas kamaniņu divnieka ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme piektdien Altenbergas trasē, Vācijā, uzvarēja pasaules čempionātā sprinta disciplīnā. Sieviešu divniekiem par sudraba medaļniecēm kļuva Anda Upīte/Zane Kaluma, bronzu pievienoja Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kā arī par bronzas laureātiem kļuva Kristers Aparjods vīriešiem un Elīna Ieva Vītola sievietēm.

(papildināts ar Latvijas sportistu teikto)
Bots/Plūme finišēja pēc 27,863 sekundēm, kas čempioniem nodrošināja 0,032 sekunžu pārsvaru pār sudraba medaļniekiem austriešiem Tomasu Šteu/Volfgangu Kindlu. Vēl viena Austrijas ekipāža Juri Tomass Gats/Rikardo Martins Šefs nodrošināja bronzas godalgas.

Vēl divas Latvijas ekipāžas ierindojās tālāk pirmajā desmitniekā – Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs bija astotie, bet Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ieguva 10. vietu.

Plūme neklātienes intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ekipāža vēl nav sākusi priecāties par uzvaru sprintā, jo sestdien pasaules čempionātā gaida pamatsacensības, un ir jābūt nosvērtiem. Savukārt Bots piebilda, ka uzvarētāji atšķirībā no konkurentiem labi izbrauca trases lejasdaļu, sākot no 13. virāžas.

"Sprints iedeva labu stimulu čempionāta turpinājumam," piebilda Bots. "Ja viens mazais darbiņš ir izdarīts labi, tad vēl jāizdara otrs darbiņš."

Sieviešu divnieku konkurencē nepārspētas palika Itālijas kamaniņbraucējas Andrea Vetere/Mariona Oberhofere ar rezultātu 28,421 sekunde. Upīte/Kaluma atpalika 0,017 sekundes, savukārt Robežniece/Bogdanova uzvarētājām zaudēja 0,046 sekundes. Trešā Latvijas ekipāža Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna ierindojās 13. vietā.

Vīriešiem ātrākais bija austrietis Davids Gleiršers, kurš finišēja pēc 33,001 sekundes. Vācijas kamaniņbraucējs Makss Langenhans čempionam zaudēja 0,070 sekundes un nopelnīja sudrabu, turpretim Aparjodu no Gleiršera šķīra 0,123 sekundes. Otrs Latvijas braucējs Gints Bērziņš ieguva 10. vietu.

Aparjods pēc sacensībām Latvijas Televīzijai atzina, ka ar savu braucienu nebija īsti apmierināts. Vēl labāku sniegumu Kristers centīsies parādīt pamatsacensībās sestdien.

Sievietēm sprintā par čempioni kļuva vāciete Jūlija Taubica ar finišu pēc 37,702 sekundēm. Sudraba medaļniece Šveices kamaniņbraucēja Natālija Māga atpalika 0,072 sekundes, savukārt Vītolu no uzvarētājas šķīra 0,111 sekundes. Otra Latvijas sportiste Kendija Aparjode noslēdza TOP5.

Neolimpiskajā sprinta disciplīnā vietu sadalījumu nosaka pēc viena brauciena rezultātiem, turklāt rezultāta uzskaite sportistam sākas nevis starta estakādē, bet vēlāk trasē.

Pasaules čempionāta turpinājumā sestdien par medaļām cīnīsies gan vīriešu, gan sieviešu kamaniņu divnieki un startēs kungi. Svētdien čempionātu noslēgs sieviešu sacensības un komandu stafete.