Latvijas sieviešu futbola izlase Rīgā UEFA Nāciju līgas pirmajā pārspēlē par vietu B līgā zaudēja slovākietēm

Bots/Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā. Mārtiņš Bots un Roberts Plūme

Mārtiņš Bots/ Roberts Plūme Siguldā uzvar Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņbraucēji gūst zeltu un sudrabu Pasaules kausa sacensībās Siguldā

Latvijas kamaniņu divnieka ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme sestdien Siguldā uzvarēja Pasaules kausa posmā, kur sieviešu sacensībās labākā pašmāju dalībniece Elīna Ieva Vītola pakāpās uz pjedestāla otrā pakāpiena.

(papildināts pēc sieviešu divnieku ekipāžu sacensībām)
Bots/Plūme divu braucienu summā par 0,018 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvējus olimpiskos čempionus vāciešus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu. Labāko trijniekā iekļuva arī Pasaules kausa sezonas līderi austrieši Tomass Šteu/Volfgangs Kindls, kurus no ātrākajiem latviešiem šķīra 0,274 sekundes. Vēl viens Latvijas divnieks Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās uzreiz ar laureātu trijnieka, no bronzas godalgas atpaliekot 0,062 sekundes.

Bots pēc uzvaras sarunā ar žurnālistiem pastāstīja, ka ekipāžai nebija rupju kļūdu, un trase tika labi izbraukta, ko palīdzēja sasniegt treniņos ieguldītais darbs.

"Domāju, ka visas trases garumā bija iekšā ticība, ka mēs varam, un vajadzēja tikai cīnīties līdz galam," piebilda Plūme.

Pirmajā braucienā Bots/Plūme nodrošināja līderpozīcijas, savukārt Ševics-Mikeļševics/Krasts un kritienu piedzīvojušie Raimonds Baltgalvis/Vitālijs Jegorovs ieņēma attiecīgi 5. un 19. vietu.

Uzvara ļāva Botam/Plūmem atgūt 3. vietu sezonas kopvērtējumā.

Sievietēm uzvarēja vāciete Anna Beireitere, kam Vītola divu braucienu summā zaudēja 0,018 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza uzvarētājas tautiete un Pasaules kausa kopvērtējuma līdere Jūlija Taubica 0,081 sekundi aiz Beireiteres.

Trīs mājinieces Zane Kaluma, Kendija Aparjode un Sigita Bērziņa sadalīja attiecīgi 6. līdz 8. vietu. Pēc pirmā brauciena Bērziņa bija līdere, Aparjode noslēdza TOP3 un Vītola ierindojās 6. vietā, bet Kaluma ieņēma 14. pozīciju.

Pasaules kausa kopvērtējumā divas sacensības pirms sezonas noslēguma Vītola ir labākā no Latvijas sportistēm, ieņemot 6. vietu.

Dienas izskaņā sacensībās sieviešu divniekiem Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna sasniedza 6. vietu, uzreiz aiz sevis atstājot Andu Upīti/Zani Kalumu. Uzvarēja Vācijas ekipāža Džesika Degenharte/Šeijena Rozentāle.

Pirmajā braucienā Ziediņa/Zvilna un Upīte/Kaluma sasniedza attiecīgi 5. un 7. vietu.

Sezonas priekšpēdējā posma izskaņā svētdien brauks vīrieši un notiks sprinta sacīkstes. Pasaules kausa sezona arī noslēgsies Siguldā ar devīto posmu nedēļu vēlāk.