Kamaniņu divnieks Bots/Plūme ierindojas uzreiz aiz laureātiem Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu sportisti Mārtiņš Bots un Roberts Plūme sestdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja 4. vietu vīriešu divnieku ekipāžu sacensībās Pasaules kausa posmā. Sieviešu divniekiem vienīgā Latvijas ekipāža Anda Upīte/Kitija Bogdanova ieguva 5. vietu, un TOP5 noslēdza arī Kendija Aparjode dāmu vieninieku konkurencē.

(papildināts pēc sieviešu vieninieku sacensībām)
Vīriešu divniekiem uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi austrieši Tomass Šteu/Volfgangs Kindls, divu braucienu summā par 0,123 sekundēm apsteidzot Vācijas ātrāko ekipāžu Hannesu Orlaminderu/Paulu Konstantinu Gubicu. Trešās vietas ieguvēji trīskārtējie olimpiskie čempioni vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts uzvarētājiem zaudēja 0,190 sekundes.

Botu/Plūmi no pjedestāla šķīra 0,146 sekundes. Līdzšinējie Pasaules kausa sezonas vicelīderi Bots/Plūme kopvērtējumā atkāpās uz 3. vietu, jo viņus apsteidza Vendls/Arlts.

Otrs Latvijas divnieks Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts pēc mazāk veiksmīga otrā brauciena ierindojās 8. vietā. Pēc pirmā brauciena Ševics-Mikeļševics/Krasts ieņēma 6. vietu un bija vienu pozīciju priekšā Botam/Plūmem.

Sieviešu divnieku sacensībās Upīte/Bogdanova pirmajā braucienā sasniedza sesto rezultātu, turpretim otrajā braucienā viņas bija ceturtās ātrākās. Uzvaru izcīnījušās vācietes Džesika Degenharte/Šeijena Rozentāle pārņēma vadību sezonas kopvērtējumā.

Dienas noslēgumā sieviešu vieninieku konkurencē TOP5 noslēdza Aparjode, Sigita Bērziņa sasniedza 7. vietu, bet Elīna Ieva Vītola dalīja 9. vietu. Karjerā pirmo uzvaru Pasaules kausa sacensībās izcīnīja 20 gadu vecā vāciete Merle Frēbele.

Pirmajā braucienā Bērziņa bija trešā, uzreiz aiz sevis atstājot Aparjodi, savukārt Vītola sasniedza 19. pozīciju. Otrajā braucienā Aparjode sasniedza astoto rezultātu, Bērziņa ierindojās 14. vietā, turpretim Vītola bija piektā.

Posma noslēgumā svētdien sacentīsies vīrieši un notiks komandu stafete.

Pēc nedēļas Oberhofā risināsies vēl viens posms, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies Siguldā, kur pa vienam posmam būs februāra beigās un marta sākumā.