Latvijas čempionāta fināls hokejā. 4. spēle. HK "Olimp/Venta 2002" - HK "Zemgale/LLU". Tiešraide
Hokeja čempionāta fināla 1.spēle "Zemgale/LLU" - "Olimp/Venta 2002". Intervija ar Robertu Jekimovu

Hokeja čempionāta fināla 1.spēles "Zemgale/LLU" - "Olimp/Venta 2002" epizodes

«Zemgale/LLU» hokejisti zelta finālsēriju sāk ar pārliecinošu uzvaru. Svarīgākie notikumi

"Zemgale/LLU" pirmdien Jelgavā ar 5:0 pārspēja "Olimp/Venta 2002" hokejistus pirmajā spēlē Latvijas čempionāta finālsērijā, kur titula iegūšanai nepieciešamas četras uzvaras. Ar divu vārtu guvumu uzvarētājiem izcēlās Artūrs Ozoliņš.

Arī nākamais mačs trešdien risināsies Jelgavā, kur pašreizējiem čempioniem "Olimp/Venta 2002" būs iespēja revanšam.

"Olimp/Venta 2002" pirmajās minūtēs aktīvi uzbruka, bet nonāca zaudētājos.

Klāvs Veinbergs atklāj rezultātu

Pirmo "Zemgale/LLU" uzbrukumu vārtu guvumā pārvērta Klāvs Veinbergs, kam izdevās precīzs patāls metiens aizsarga aizsegā.

Artūrs Ozoliņš panāk "Zemgale/LLU" divu vārtu pārsvaru

Laukuma saimniekiem pārsvaru vēl līdz pirmajam pārtraukumam skaitliskajā vairākumā divkāršoja komandas kapteinis Artūrs Ozoliņš, pielabojot Edgara Kuldas mesto ripu.

Intervija ar Artūru Ozoliņu

"Zemgale/LLU" vārtus guvušais Artūrs Ozoliņš pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda izmantoja savas iespējas un tas ļāva izvirzīties vadībā, bet mača sākums neizdevās, ļaujot pretiniekiem iegūt iniciatīvu. Ozoliņš uzsvēra, ka otrajā trešdaļā sniegums komandai jāuzlabo visās jomās.

Roberts Jekimovs panāk 3:0

Izcilas prasmes ripas pārvaldīšanā otrā perioda sākumā vārtu priekšā apliecināja Roberts Jekimovs, palielinot mājinieku pārsvaru līdz 3:0. Pēc nonākšanas iedzinējos ar trīs vārtu deficītu "Olimp/Venta 2002" vārtos Rūdolfu Lazdiņu aizstāja Kārlis Zakrevskis.

Kristers Brauns gūst "Zemgale/LLU" ceturtos vārtus

Taču Zakrevskis tikko bija nospēlējis vienu minūti, kad ar netraucētu metienu no vārtu priekšas viņu pārspēja Kristers Brauns.

Artūrs Ozoliņš palielina "Zemgale/LLU" pārsvaru līdz 5:0

Otrā perioda vidū ātrā uzbrukumā vēlreiz izcēlās Ozoliņš un rezultāts kļuva 5:0.

Intervija ar Alekseju Širokovu

"Olimp/Venta 2002" pieredzējušais uzbrucējs Aleksejs Širokovs pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka rezultāts uz tablo neataino viņa pārstāvētās komandas sniegumu. Ja komandai neizdosies izglābties pirmajā spēlē, tad sekos revanšs nākamajā mačā un sērijā četras uzvaras noteikti tiks gūtas, sacīja Aleksejs Širokovs.

Pēdējās trešdaļas sākumā "Zemgale/LLU" vārtos visās izslēgšanas turnīra spēlēs spēlējušo Ēriku Vītolu aizstāja Rihards Cimermanis. Arī viņš mājinieku vārtus nosargāja neskartus.

Intervija ar Robertu Jekimovu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Roberts Jekimovs pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka finālā ir svarīgi nepaļauties provokācijām. Par gatavošanos nākamajai spēlei Jekimovs atturējās teikt, sakot, ka tas paliek trenera ziņā, bet komandai katra nākamā spēle ir viens solis pretim mērķim.

Intervija ar Maksimu Širokovu

"Olimp/Venta 2002" galvenais treneris un spēlētājs Maksims Širokovs pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandai pēc pusfināla bija pietiekami laika, lai atpūstos un psiholoģiski sagatavotos izšķirošajai sērijai. Viņš uzskata, ka svarīgākais abām komandām būs izmantot savus plusus. Širokovs saskata, ka "Olimp/Venta 2002" interesēs ir arī viņa došanās laukumā, un spēlējošais treneris cer uz viņa vadītās komandas spēju parādīt raksturu.

Intervija ar Arti Ābolu

Savukārt "Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols uzsvēra, ka pretiniekos ir pieredzējuši sāncenši, turpretim viņa vadītajai jaunu spēlētāju komandai ir iespēja izmantot savus trumpjus, liekot lietā ātrumu.

Pusfinālā abas komandas iespēju pretendēt uz čempionu lauriem izcīnīja sešās spēlēs - "Zemgale/LLU" pārspēja HK "Liepāja" hokejistus, savukārt "Olimp/Venta 2002" pieveica "Mogo/LSPA" vienību.

Intervija ar Sandi Riekstiņu

Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka vietējā čempionāta līmenis varētu celties pēc Rīgas "Dinamo" un kluba jaunatnes komandas HK "Rīga" dalības beigām Krievijā rīkotos turnīros.

Abi finālisti cīņā par zeltu tiekas otro gadu pēc kārtas - pērn pārliecinošu uzvaru četrās spēlēs izcīnīja "Olimp/Venta 2002".