Latvijas hokeja izlase gatavojas Pasaules čempionātam hokejā

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

Latvijas čempionāta fināls hokejā. 4. spēle. HK "Olimp/Venta 2002" - HK "Zemgale/LLU"

«Zemgale/LLU» uzvar arī ceturtajā finālspēlē, izcīna Latvijas hokeja čempionu kausu. Svarīgākie mirkļi

"Zemgale/LLU" pirmdien viesos Piņķos ar 3:1 uzvarēja "Olimp/Venta 2002" hokejistus un pirmo reizi izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Sērijā līdz četrām uzvarām Jelgavas komanda bija pārliecinoši pārāka ar 4:0.

Sērijā pēdējā spēlē "Zemgale/LLU" ātri ieguva divu vārtu pārsvaru, taču daudz spraigāks izvērtās cīņas turpinājums.

"Zemgale/LLU" saņem Latvijas čempionu kausu

Divus vārtus uzvarētājiem guva Aleksandrs Novikovs, septiņās minūtēs panākot 2:0. "Olimp/Venta 2002" drīz vien rezultāta starpību samazināja, un drošāku ceļu pretim uzvarai "Zemgale/LLU" nodrošināja Iļja Grekovs pēdējās trešdaļas vidū.

"Zemgale/LLU" gūst pirmos vārtus

Novikovs rezultātu atklāja skaitliskā vairākuma realizēšanā, taču paveica to pēc individuāla solo reida gar laukuma malu.

"Zemgale/LLU" panāk 2:0

Nepilnas pāris minūtes vēlāk Novikovs rezultātu divkāršoja - centienos pārtvert viņa piespēli, ripa vārtos nonāca no mājinieku aizsarga Alekseja Popova nūjas.

"Olimp/Venta 2002" samazina rezultāta starpību

Prasmes skaitliskā pārsvara realizēšanā pirmās trešdaļas vidū apliecināja arī "Olimp/Venta 2002". Mērķi sasniedza Kirila Tambijeva tāls un spēcīgs metiens.

Intervija ar Robertu Jekimovu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Roberts Jekimovs pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai izdevās labs mača sākums ar diviem gūtiem vārtiem. Viņš paskaidroja, ka komanda cenšas pieturēties pie sava spēles stila, spēlējot aktīvi un izbaudot hokeju.

Pēc pārtraukuma aktīvāki gan bija "Olimp/Venta 2002" hokejisti, biežāk apdraudot Ērika Vītola sargātos vārtus. "Zemgale/LLU" atlika paļauties uz pretuzbrukumiem, bet minimāla pārsvara saglabāšana pirms pēdējās trešdaļas bija Jelgavas komandai veiksmīgs iznākums.

Intervija ar Sandi Grīnbergu

"Olimp/Venta 2002" uzbrucējs Sandis Grīnbergs pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka vēl nepieciešama  tikai veiksme, lai panāktu izlīdzinājumu. Trešajā periodā komandai jāiet ar vēl lielāku jaudu uz vārtu priekšu, un tad būs arī vārtu guvums, apņēmību pauda Grīnbergs.

"Zemgale/LLU" gūst trešos vārtus

Laukuma saimnieku centieni uzbrukumā turpinājās arī pēdējā trešdaļā, taču pie vārtu guvuma tika "Zemgale/LLU". Septiņarpus minūtes pirms mača beigām aizsargs Grekovs guva viesiem trešos vārtus.

Gandrīz četras minūtes pirms beigu svilpes "Olimp/Venta 2002" aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, bet rezultāts vairs nemainījās.

Intervija ar Edgaru Kuldu

Izslēgšanas turnīrā par vērtīgāko spēlētāju finālsērijā atzītais Edgars Kulda pēc beigu svilpes intervijā Latvijas Televīzijā uzteica visu komandu par lielisku pašatdevi un priecājās par karjerā pirmo Latvijas čempiona titulu. Izslēgšanas spēlēs Kulda guva četrus vārtus un septiņreiz piespēlēja.

Intervija ar Patriku Ozolu

Savukārt jelgavnieks Patriks Ozols atzina, ka finālsērija nepavisam nebija viegla, lai arī noslēdzās jau pēc ceturtās spēles. Viņš paskaidroja, ka katrā mačā bija jācīnās ar maksimālu atdevi.

Intervija ar Ēriku Vītolu

Arī "Zemgale/LLU" vārtus sargājušais Vītols sacīja, ka sērija bija smaga, taču tieši ar darbu komanda izcīnījusi čempionu kausu.

Intervija ar Arti Ābolu

"Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandas gatavošanās bija tāda pati kā iepriekš, un izmaiņas taktikā nav plānotas. "Zemgale/LLU" arvien noskaņojās spēlēt ātru hokeju.

Intervija ar Maksimu Širokovu

Diskvalifikācijas dēļ fināla ceturtajā spēlē "Olimp/Venta 2002" nevar palīdzēt diskvalificētais Maksims Širokovs un saslimis ir Gatis Sprukts. Širokovs intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka bija muļķīgi pēc iepriekšējās spēles saņemt mača sodu, kas  viņam ceturtajā mačā liedz ne tikai spēlēt, bet arī būt pie rezervistu soliņa. Taču "Olimp/Venta 2002" arvien ir noskaņoti kaujinieciski, lai gan salīdzinājumā ar citām komandām grūtību, iespējams, ir vairāk, piebilda Širokovs.

Pusfinālā abas komandas iespēju pretendēt uz čempionu lauriem izcīnīja sešās spēlēs - "Zemgale/LLU" pārspēja HK "Liepāja" hokejistus, savukārt "Olimp/Venta 2002" pieveica "Mogo/LSPA" vienību.

Abi finālisti cīņā par zeltu tikās otro gadu pēc kārtas - pērn pārliecinošu uzvaru četrās spēlēs izcīnīja "Olimp/Venta 2002".