Latvijas čempionāts hokejā

Hokeja čempionāta fināla 3.spēle "Olimp/Venta 2002" - "Zemgale/LLU" 2:3

Hokeja čempionāta fināla 3.spēle "Olimp/Venta 2002" - "Zemgale/LLU". Intervija ar Aleksandru Novikovu

Hokeja čempionāta fināla 3.spēles "Olimp/Venta 2002" - "Zemgale/LLU" epizodes

«Zemgale/LLU» hokejisti izcīna trešo uzvaru Latvijas čempionāta finālsērijā. Galvenie notikumi

"Zemgale/LLU" piektdien viesos Rīgā ar 3:2 pārspēja "Olimp/Venta 2002" hokejistus Latvijas čempionāta finālsērijas trešajā spēlē un nonāca vienas uzvaras attālumā no titula iegūšanas.

Sērijā "Zemgale/LLU" ir vadībā 3:0. Ceturtā spēle notiks 11.aprīlī Piņķos, kur laukuma saimnieku lomā vēlreiz būs sarežģītā situācijā nonākusī "Olimp/Venta 2002".

"Zemgale/LLU" pirmajā trešdaļā bīstamāk uzbruka skaitliskajā vairākumā, bet "Olimp/Venta 2002" neļāva pretiniekiem iegūt spēles pārsvaru vienādos sastāvos.

Intervija ar Iļju Grekovu

Pēc bezvārtu pirmā perioda "Zemgale/LLU" aizsargs Iļja Grekovs intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka viesi vairākumā maz meta pa vārtiem, kā arī pieņēma pretiniekiem parocīgāko lēnāku spēles tempu. Grekovs pauda pārliecību, ka ar jauniem spēkiem pēc pārtraukuma izdosies situāciju labot.

"Zemgale/LLU" atklāj rezultātu

"Zemgale/LLU" spēlējot mazākumā, otrajā trešdaļā labu iespēju uzbrukumā sev izkārtoja Edgars Kulda, bet vienatnē pret Rūdolfu Lazdiņu pretinieku vārtsargu nepārspēja. Tomēr nākamo savu iespēju Kulda garām nepalaida un trīsarpus minūtes pirms otrā pārtraukuma izvirzīja viesus vadībā.

"Zemgale/LLU" gūst otros vārtus

Līdz pārtraukumam "Zemgale/LLU" ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trim un Roberts Jekimovs ar spēcīgu metienu panāca 2:0.

Intervija ar Edgaru Kuldu

Edgars Kulda pēc otrā perioda intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka rezultāts komandai ir par labu, bet jāturpina pretiniekus spiest, lai viņi pieļautu kļūdas.

Intervija ar Artūru Kuldu

Savu brāli intervijā Latvijas Televīzijā uzslavēja Artūrs Kulda, kurš pirmdien iekļausies Latvijas izlases treniņos. Viņš prognozēja, ka Edgaram ar komandu jāizcīna Latvijas čempionu kauss, un tad brālim uz nākamo sezonu piedāvās spēlēt labā komandā Eiropā.

"Zemgale/LLU" pārsvars sasniedz 3:0

Vēlreiz vairākumu "Zemgale/LLU" realizēja trešā perioda sākumā - Aleksandrs Novikovs vārtu priekšā ievirzīja zem pārliktņa Renāra Kārkla no zilās līnijas mesto ripu.

"Olimp/Venta 2002" gūst savus pirmos vārtus

Sākot pasīvāk spēlēt no aizsardzības, "Zemgale/LLU" ļāva pretiniekiem pārņemt iniciatīvu un Kirils Tambijevs laukuma saimniekiem vienus vārtus atguva.

"Olimp/Venta 2002" samazina deficītu līdz 2:3

Situāciju vēl vairāk piecas minūtes pirms pamatlaika beigām saasināja Miķelis Rēdlihs, gūstot mājiniekiem otros vārtus un samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. No zaudējuma "Olimp/Venta 2002" izglābties gan neizdevās, un komandai vienīgā iespēja sērijā gūt panākumu ir uzvarēt četrās spēlēs pēc kārtas.

Intervija ar Aleksandru Novikovu

"Zemgale/LLU" uzbrucējs Aleksandrs Novikovs pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai ar labu cīņassparu izdevās laba spēle, kurā bija svarīgi nepaļauties pretinieku provokācijām, lai nepaliktu mazākumā. Novikovs gan atzina, ka nevajadzēja pāriet uz spēli no aizsardzības, kas ļāva "Olimp/Venta 2002" pēdējā trešdaļā saasināt cīņas gaitu.

Čempionu kausa iegūšanai vajadzīgas četras uzvaras, un "Zemgale/LLU" nogāja pusi ceļa, pirmajās divās spēlēs Jelgavā nodrošinot sērijā 2:0 pārsvaru.

Intervija ar Arti Ābolu

"Zemgale/LLU" galvenais treneris Artis Ābols intervijā pirms mača Latvijas Televīzijā sacīja, ka likumsakarības var meklēt sērijā, bet vienā spēlē var notikt daudz kas iepriekš neparedzams. "Zemgale/LLU" ierindā trešajā spēlē nebija Klāva Veinberga, bet iemeslu rezultatīvā uzbrucēja prombūtnei Ābols nevēlējās atklāt.

Intervija ar Maksimu Širokovu

Savukārt "Olimp/Venta 2002" spēlējošais galvenais treneris Maksims Širokovs teica, ka viņa vadītajai komandai jāpieliek dažas nianses, un pēc zaudējumiem pirmajās divās spēlēs ir izdarīti secinājumi. Spēles kvalitāte komandai nav slikta, bet atsevišķi elementi ir jāuzlabo, tostarp iemetienu izcīņā, piebilda Širokovs.

Pusfinālā abas komandas iespēju pretendēt uz čempionu lauriem izcīnīja sešās spēlēs - "Zemgale/LLU" pārspēja HK "Liepāja" hokejistus, savukārt "Olimp/Venta 2002" pieveica "Mogo/LSPA" vienību.

Abi finālisti cīņā par zeltu tiekas otro gadu pēc kārtas - pērn pārliecinošu uzvaru četrās spēlēs izcīnīja "Olimp/Venta 2002".