Latvijas hokeja valstsvienība piektdien skatītāju pārpildītajā Daugavpils ledus hallē pirmo reizi izcīnīja uzvaru Boba Hārtlija vadībā, draudzības spēlē ar rezultātu 1:0 uzvarot Baltkrievijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Uzvaras vārtus iemeta Miks Indrašis.

Vēl pirms trešās pārbaudes spēles Gints Meija atzina, ka ir interesanti būt Daugavpilī – iepriekš viņš šeit aizvadījis pārbaudes spēles Rīgas “Dinamo” sastāvā. Meija atzina, ka ar katru spēli komanda aizvien labāk saprot, ko no viņiem vēlas treneris Bobs Hārtlijs.

Intervija ar Gintu Meiju

Pirmajā trešdaļā spēle iesākās diezgan aktīvi. Jau spēles sākumā vairākumā spēlēja Latvijas izlase un ļoti labs moments radās debitantam Kristoferam Bindulim, taču viņš neprecīzi trāpīja ripai, un spēles rezultāts tā arī netika atklāts. Vēlāk divas reizes Latvijas izlase palika mazākumā, vienu reizi otra debitanta Kirila Galohas dēļ, taču rezultāts tā arī netika atklāts.

Zīmīgi, ka Galoham kā daugavpilietim tika uzticēts pirmais iemetiens – par to treneris viņu brīdinājis uzreiz. “Nu, jā, piecus gadus neesmu spēlējis te. Daudz skatītāju, patīkami spēlēt,” LTV atzina daugavpilietis, neslēpjot, ka uz spēli atnākuši vecāki un draugi.

Intervija ar Kirilu Galohu

Šoreiz spēli no malas bija spiests vērots Roberts Lipsbergs, kurš atzina LTV, ka iemeslus, kādēļ viņš nespēlē, neviens nav paskaidrojis. Izlasi viņš raksturoja kā draudzīgu, noskaņojumu kā labu, bet treneri Hārtliju kā labu treneri Latvijas izlasei. “Viņš pievērš ļoti lielu uzmanību visiem sīkumiem, arī ārpus laukuma,” pastāstīja Lipsbergs.

Intervija ar Robertu Lipsbergu

Arī otrajā spēles trešdaļā spēles rezultāts tā arī netika atklāts. Bindulis atklāja, ka spēlētāji īsti nepilda trenera norādījumus.

Intervija ar Kristoferu Binduli

Savukārt Oskars Batņa, bijušais U-20 izlases kapteinis, kurš, visdrīzāk, izlases rindās debiju piedzīvos jau sestdien, norādīja, ka komanda vēl pirmajā trešdaļā nav īsti sapratusi spēli, taču otrajā trešdaļā jau sāka uzspiest savu hokeju. “Domāju, ka nākošajā periodā būs vārti,” cerīgi sacīja Batņa.

Intervija ar Oskaru Batņu

Tikai pašās spēles beigās Latvijas izlases vairākumu izmantoja Miks Indrašis, izvirzot komandu vadībā. Baltkrievi gan centās atspēlēties, vārtsargu mainot pret sesto laukuma spēlētāju, taču beigu signāls atskanēja ātrāk.

Mika Indraša vārtu guvums

Skatītāju izklaidei un hokejistu treniņam - pēcspēles metienu sērija

Zīmīgi, ka vārstarsgam Ivaram Punnenovam šī bija otrā "sausā" spēle Latvijas izlases sastāvā. Vārtsargs par spēles iznākumu bija ļoti apmierināts un neslēpa, ka sajūtas pēc Mika Indraša gola bijušas labas: "Bija patīkami, ka kaut viena ielidoja."

Uz jautājumu, vai viņam būtu vieglāk, ja varētu aizvadīt divas spēles pēc kārtas, nevis uz katru mainīties ar Jāni Kalniņu, Punnenovs norādīja, ka arī Kalniņam ir jāspēlē, tādēļ šāda mainīšanās viņu ļoti apmierina.

Intervija ar Ivaru Punnenovu

Jāatgādina, ka pirmajās divās pārbaudes spēlēs pret Krievijas olimpisko izlasi Latvijas hokejisti cieta zaudējumus. Pirmajā ar katastrofālu rezultātu 0:5, otrajā jau spējot parādīt raksturiņu – ar 1:2.

Nākamā spēle pret Baltkrieviju jau sestdien plkst. 17.00. Tiešraide LTV7 kanālā.