Šveicieši pasaules čempionātā atstāj sausā Dānijas hokejistus. Spilgtākie notikumi

Šveices hokeja izlase svētdien Helsinkos ar 6:0 pieveica Dānijas valstsvienību un pārliecinoši guva divās spēlēs otro uzvaru pasaules čempionāta grupā.

Aktīvāki spēles sākumā bija dāņi, bet rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Šveices izlase.

Šveices izlase gūst pirmos vārtus

Ripa pēc Fabrisa Hercoga patāla metiena atrada ceļu spēlētāju piesegtā vārtsarga Fredrika Dihova cietoksnī.

Šveicieši iemet otros vārtus

Otrā perioda sākumā šveicieši realizēja skaitlisko vairākumu - Timo Meiers trāpīja vārtu tālajā augšējā stūrī.

Šveices pārsvars sasniedz 3:0

Trešo vārtu guvumu tiesneši fiksēja pēc video noskatīšanās, pārliecinoties, ka Piusa Zutera raidīto ripu Dihovs pārāk vēlu izslaucīja no vārtiem.

Šveicieši iemet ceturto ripu

Dihovs vēlreiz kapitulēja otrās trešdaļas vidū, ielaižot ripu pēc Janisa Mozera izrāviena līdz vārtiem.

Šveices izlase nodrošina piecu vārtu pārsvaru

Tuvojoties otrās trešdaļas beigām Filips Kuraševs realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 5:0.

Pēdējās trešdaļas sākumā Dihovu dāņu vārtos aizstāja Sebastians Dāms.

Šveices valstsvienība gūst sestos vārtus

Vēlreiz nevainojami skaitlisko pārsvaru Šveices izlase izspēlēja trešajā periodā un pēc Denisa Malgina metiena Dāms nespēja glābt.

Dāņi A grupas turnīra startā ar 9:1 uzveica Kazahstānas izlasi, savukārt šveicieši ar 5:2 bija pārāki par Itālijas valstsvienību.

Svētdien pirmajās spēlēs A grupā kanādieši pārspēja Itāliju - 6:1, turpretim Francijas izlase ar 2:1 sagādāja otro zaudējumu Kazahstānai.

Latvijas izlase svētdiena ir brīva, bet sarkanbaltsarkano pārstāvētajā B grupā uzvaras pēc pamatlaika beigām guva Norvēģija un ASV valstsvienība. Norvēģi ar 4:3 pēcspēles metienos uzveica britus, savukārt ASV izlase tikai pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Austriju. Dienas pēdējā spēlē B grupā Zviedrijas izlase ar 5:3 pārspēja čehus.

Zaudējumus pirmajās divās spēlēs cietusī Latvijas valstsvienība nākamo maču aizvadīs pirmdien pret norvēģiem.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.