Aizraujošā finālspēlē zelta medaļas izcīna Somijas hokejisti. Spilgtākās epizodes

Svētdien intriga bija liela – kurš spēs pierādīt pārākumu – olimpiskie čempioni somi vai arī pasaules čempioniem kanādiešiem izdosies aizstāvēt pērn Rīgā izcīnīto titulu. Tikai papildlaikā Somijai izdevās izcīnīt pasaules čempionu titulu, uzvarot Kanādas izlasi ar 4:3. Turklāt savās mājās, Tamperē!

Spēle iesākās spraigi no pašas pirmās sekundes. Skatītāju pārpildītās "Nokia Arena" tribīnes mudināja mājiniekus iet uz priekšu, taču ievadā ripu vairāk kontrolēja un bīstamākus momentus radīja tieši Kanādas izlase. Trešdaļas otrajā pusē izdevības bija arī Somijas izlasei, bet pašaizliedzīgi spēlēja vārtsargs. Ātra, bet ne tik precīzu piespēļu bagāta spēle turpinājās līdz pat pirmā perioda beigām, bet spēles rezultātu atklāt tā arī neizdevās.

Eksperti pēc pirmās trešdaļas

Ātra, bet tomēr piesardzīga spēle, lai nenopelnītu noraidījumus, turpinājās arī otrās trešdaļas ievadā. Taču ceturtajā minūtē Somijas izlasei noraidījums, ko nopelnīja Niklass Fīrmans. Šis noraidījums maksāja ļoti dārgi – Dilans Kozens atklāja spēles rezultātu, izvirzot Kanādu vadībā.

Kanāda izvirzās vadībā 1:0

Otrās trešdaļas vidū noraidījumu nopelnīja Niks Holdens, radot iespēju Somijas izlasei izlīdzināt rezultātu, taču tas neizdevās. Drīz vien noraidījumu nopelnīja Velteri Filppula, atstājot mājiniekus mazākumā. Taču arī kanādieši nespēja izmantot skaitlisko pārsvaru.

Eksperti pēc otrās trešdaļas

Trešās trešdaļas ievadā Somijas izlasei atkal iespēja spēlēt vairākumā. Pēc brīža vēl viens noraidījums, un mājinikiem radās iespēja spēlēt pieci pret trim. Tas neizdevās, un spēle turpinājās pieci pret četri. Taču atkal noraidījums Kanādai, un atkal spēle pieci pret trim, un uzreiz arī Mikaela Granlunda vārtu guvums, izlīdzinot rezultātu 1:1.

Granlunds izlīdzina rezultātu 1:1

Ar to kanādiešu nedienas nebeidzās – izlase palika bez vārtsarga Krisa Dridžera, kuru nomainīja Mets Tomkins – vārtsargs, kuram šī bija debija čempionātā.

Spēle turpinājās ar vairākumu, kuru atkal veiksmīgi izmantoja Granalunds, izvirzot mājiniekus vadībā ar 2:1.

Somijas valstsvienība izvirzās vadībā 2:1

Spēle turpinājās ļoti ātri, kanādiešiem izmisīgi mēģinot izlīdzināt rezultātu. Tomēr Somija spēja gūt trešos vārtus spēlē. Skatītāju tribīnēm teju vai uzsprāgstot no sajūsmas, mazliet vairāk kā piecas minūtes līdz trešās trešdaļas beigām Joels Armia palielināja Somijas valstsvienības pārsvaru, panākot 3:1.

Armia palielina Somijas pārsvaru

Taču Zeks Voitklods nepilnas četras minūtes līdz trešdaļas beigām raidīja ripu vārtos, bet vārti bija izgrūstīti. Tiesneši caurskatīja epizodi, un tomēr nolēma ieskaitīt vārtu guvumu.

Tiesneši ieskaita vārtu guvumu

59. minūtē Kanādai tomēr izdevās panākt 3:3! Vārtu autors Makss Kontuā. Un čempiona noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks.

Kanāda izlīdzina rezultātu 3:3

Eksperti pēc pamatlaika

Gluži kā saldais ēdiens aizritēja papildlaiks trīs pret trim. Līdz papildlaika sestajā minūtē Kanāda nopelnīja noraidījumu. Un tas maksāja kanādiešiem zelta medaļu, jo Sakari Manninens guva vārtus, atnesot mājiniekiem čempiona titulu!

Somi izcīna pasaules čempiona titulu

Svētdien bronzas finālā Čehijas izlase ar 8:4 uzvarēja ASV, izcīnot pasaules čempionātā trešo vietu.

Jau ziņots, ka pasaules čempionāts norisinājās Somijas divās pilsētās – Tamperē un Helsinkos. Latvijas valstsvienība, septiņās spēlēs spējot izcīnīt trīs uzvaras, ierindojās 10. vietā.