Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Radio ētera personību Gunāru Jākobsonu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar hokeja PČ Latvijas organizatoriskās komitejas vadītāju Edgaru Bunci

Pasaules hokeja čempionāta Rīgā rīkotāji lētākas biļetes cer piedāvāt februārī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc pāris dienām – 10. novembrī  – sāks pārdot dienas biļetes uz 2023. gada pasaules hokeja čempionāta spēlēm Rīgā, bet iespēja iegādāties biļetes uz atsevišķām spēlēm par zemākām cenām līdzjutējiem varētu būt februārī, kad kļūs precīzāk zināms pieejamais tirdzniecības apjoms, otrdien Latvijas Televīzijā pastāstīja čempionāta orgkomitejas Rīgā vadītājs Edgars Buncis.

Pirmajā biļešu tirdzniecības fāzē rīkotāji organizēja izlozi ar mērķi padarīt procesu demokrātiskāku. Ceturtā daļa izlozē pie iespējas iegādāties biļetes tikušo ir ārzemnieki, un katrs uzvarētājs vidēji iegādājās divas spēļu dienas biļetes. Tādējādi publiskajā tirdzniecībā pēc pāris dienām nonāks vairāk biļešu, nekā sākotnēji plānots, paskaidroja Buncis. 

Biļešu cenu politiku organizatori nav mainījuši, bet cer, ka varēs piedāvāt lētākas cenu kategorijas, kad būs zināms, cik daudz papildu vietu "Arēnā Rīga" kļūs pieejamas pēc visu tehnisko prasību apzināšanas. Sākotnēji publiskajā tirdzniecībā paredzēts pārdot apmēram 6000 biļešu uz katru spēli. Cenas ir gana augstas – no 140 līdz 135 eiro par dienas biļešu komplektu. 

Iespējams, tirgojamo biļešu skaits pieaugs janvārī, bet tas būs atkarīgs no dažādu tehnisko prasību parametriem.

Piemēram, sponsoru automašīnu izvietošana arēnā atņem 500 skatītāju vietas, jānodrošina 200 sēdvietas žurnālistiem un savas vietas ir arī komentētājiem.

"Orientējoši janvārī, es domāju, uz februāri jau mēs būsim gatavi nākt klajā gan ar trešo, gan ceturto [biļešu] cenu kategoriju. Tās cenas noteikti būs nedaudz pieejamākas," teica Buncis.

Uz atsevišķām spēlēm biļetes plāno sākt pārdot februārī, bet novembra beigās turnīra Rīgā rīkotāji kopīgi ar partneriem Somijā vēl vienosies par precīzu turpmāko biļešu tirdzniecības plānu. 

Buncis uzsvēra, ka interese par biļetēm uz atsevišķām spēlēm ir augsta. Uz atlaidi var cerēt tūrisma uzņēmumi, iegādājoties biļetes vairumā. 

Rīkotājus arī iepriecina brīvprātīgo atsaucība – vairāk nekā 510 volontieru ir pieteikušies palīdzēt čempionāta norisēs. 

Pasaules čempionāts risināsies no 12. līdz 21. maijam divās pilsētās – Tamperē un Rīgā. Latvijas galvaspilsētā grupas kārtas spēles līdzās mājiniekiem aizvadīs Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija.       

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti