Latvijas U-20 hokeja izlase pret slovēņiem tiek pie otrās uzvaras

Latvijas U-20 izlases hokejisti pirmdien Itālijā ar 7:3 pārspēja Slovēnijas vienaudžus un izcīnīja divās spēlēs otro uzvaru pasaules čempionātā I divīzijas A grupā, liecina organizatoru informācija. Cīņā par vienīgo ceļazīmi uz elites grupu Latvijas izlasei jāaizvada vēl trīs spēles.

Tāpat kā dienu iepriekš pret austriešiem izšķirošo pārsvaru Latvijas izlase nodrošināja pēdējā trešdaļā, ko sāka ar minimālu 4:3 pārsvaru.

Uz Rūdolfa Balcera vārtu guvumu slovēņi atbildēja ar diviem precīziem metieniem, kas viņiem otrā perioda 3.minūtē ļāva ar 2:1 pārņemt vadību. Taču nākamajās piecās minūtēs trīs vārtus guva Kārlis Čukste, Rodrigo Ābols un Roberts Locāns, panākot Latvijai jau 4:2. Trešdaļas turpinājumā Slovēnijas izlase rezultāta starpību gan samazināja līdz minimumam, tomēr pēdējā periodā Edgars Homjakovs, Jānis Jaks un Oskars Batņa ar vēl trim vārtiem vērsa Latvijas uzvaru iespaidīgāku.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Latvijas juniori austriešus uzvarēja ar 5:1, četrus vārtus gūstot pēdējā trešdaļā.

Pasaules čempionāts I divīzijas A grupā risināsies līdz sestdienai. Latvijas izlases nākamie pretinieki trešdien būs Baltkrievijas juniori, bet ceturtdien gaidīs tikšanās ar mājiniekiem itāliešiem. Pēdējā spēle pret Norvēģiju, kas arī uzvarējusi pirmajās divās spēlēs, paredzēta sestdien.

Latvijas Hokeja federācija galvenā trenera Ģirta Ankipāna vadītajai U-20 izlasei izvirzīja uzdevumu izcīnīt grupā pirmo vietu, kas ļautu pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties elitē.