Latvija-Dānija. Pēc U-20 pasaules hokeja čempionāta spēles skan Latvijas himna

Hokejs

Latvija - Kazahstāna. 1:0

Latvija-Dānija. U-20 pasaules hokeja čempionāts. Vārtu momenti

Latvijas U-20 hokeja izlase izglābjas pret Dāniju, gūst otro uzvaru čempionātā. Svarīgākie mirkļi

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Dānijā ar 5:4 pieveica mājiniekus pasaules čempionāta pirmās divīzijas grupas spēlē, kurā divreiz bija iedzinējos ar divu vārtu deficītu. Pēdējā trešdaļā latvieši gan panāca neizšķirtu, gan Raivis Ansons priekšpēdējā minūtē iemeta uzvaras vārtus.

Divus vārtus Latvijas izlasē guva par labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā atzītais Ansons. Lai gan Latvijas izlase bija aktīvāka uzbrukumā un vairāk meta pa vārtiem, rupjas kļūdas aizsardzībā maksāja ielaistas ripas un deva dāņiem iespēju cīnīties par uzvaru.

Pēc uzvaras skan Latvijas himna

Mača sākumā latvieši aktīvāk darbojās uzbrukumā un vairāk kontrolēja ripu, tiesa, līdz bīstamiem metieniem pa vārtiem nonāca tikai skaitliskā vairākuma izspēlē.

Ģirts Silkalns izvirza Latvijas izlasi vadībā

Dāņi gan daudz pārkāpa noteikumus un Latvijas izlasei trešo vairākumu spēlē izdevās realizēt - precīzi no zonas vidus meta Ģirts Silkalns. Taču vieglprātība aizsardzībā maksāja ielaistus vārtus nākamajā vairākumā.

Dānijas izlase gūst vārtus mazākumā

Spēlējot mazākumā, Lukass Bangs pretuzbrukumā individuāli tika līdz vārtiem un pārspēja vārtsargu Kārli Mežsargu.

Otrās trešdaļas sākumā Sanda Vilmaņa mesto ripu Dānijas vārtsargs Tors Badens spēlētāju aizsegā nepamanīja, tomēr Latvijas vārtu guvumu tiesneši neieskaitīja. Soģi uzskatīja, ka Badens vārtos tika neatļauti traucēts.

Dānijas izlase pirmoreiz izvirzās vadībā

Toties dāņi drīz vien izmantoja pretinieku kļūdu laukuma centrā un mazākumā realizēja vēl vienu pretuzbrukumu, Andreasam Nielsonam izvirzot mājiniekus vadībā.

Dānijas hokejisti panāk 3:1 pārsvaru

Turklāt otrā perioda vidū Dānijas uzbrukumā pajuka Latvijas spēlētāju piecinieks un Markuss Almkvists no vārtu priekšas netraucēti guva laukuma saimniekiem trešos vārtus.

Martins Laviņš samazina rezultāta starpību

Vienus vārtus Latvijas izlase minūtes laikā ātri atguva - Martins Laviņš pielaboja Ralfa Bergmaņa mesto ripu, kas atrada ceļu vārtos caur spēlētāju burzmu.

Dāņi ceturto reizi iemet ripu Latvijas vārtos

Robs aizsardzībā pēc kļūdas savā laukuma pusē maksāja ceturto vārtu zaudējumu, pēc kura Mežsargu vārtos aizstāja Bruno Brūveris. Dāņiem uzbrukumu rezultatīvi noslēdza Peters Lauritcens.

Raivis Ansons realizē skaitlisko vairākumu

Otrās trešdaļas izskaņā latvieši spēlēja piecatā pret trim, un pāris sekundes pirms pārtraukuma Ansons vienus vārtus atguva.

Rihards Simanovičs panāk Latvijai neizšķirtu 4:4

Dāņi trešajā periodā reti tika ārā no savas zonas un Latvijas izlases centība uzbrukumā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām tika atalgota ar Riharda Simanoviča vārtu guvumu. Latviešiem labvēlīgs bija ripas rikošets, tomēr svarīgākais, ka rezultāts kļuva 4:4.

Raivis Ansons gūst uzvaras vārtus

Laukuma saimnieki aktivizējās uzbrukumā, taču uzvaras vārtus priekšpēdējā minūtē guva latvieši, vārtu priekšā rezultatīvi nospēlējot Ansonam.

Dānijas pilsētā Horsholmā pirmās divīzijas A grupā latvieši pirmajā spēlē uzveica norvēģus (4:2), bet turnīra turpinājumā vēl spēkosies ar Baltkrieviju (15.decembrī), Ungāriju (16.decembrī) un Kazahstānu (18.decembrī). Tikai grupas uzvarētāji iekļūs elites divīzijā.

Mājinieki dāņi turnīru sāka ar smagu zaudējumu Baltkrievijas izlasei (1:9), kas pirmdien pieveica arī Ungārijas vienaudžus (8:2).

Latvijas hokejisti cīnās par atgriešanos elites grupā, kur spēlē spēcīgāko hokeja valstu izlases.

Pērn Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā nepiedalījās, jo turnīru atcēla pandēmijas dēļ. Savukārt 2019.gadā latvieši analoģiskā turnīrā Minskā palika otrie. Latvijas U-20 hokeja izlase elitē pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017.gada.