Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā spraigā mačā zaudē favorītei Kanādai

Latvijas hokejisti trešdien Kanādā ar 2:5 zaudēja mājinieku izlasei un cieta otro neveiksmi divās spēlēs U-20 pasaules čempionāta grupā, tomēr ar savu sniegumu izpelnījās arī uzvarētāju cieņu, liecina rīkotāju informācija.

Vārtus Latvijai guva Rainers Dārziņš un Bogdans Hodass. Izšķiroša bija otrā trešdaļa, kurā Latvijas izlase ielaida trīs bezatbildes vārtus, bet abos pārējos periodos komandas cīnījās neizšķirti.

Dārziņš pirmās trešdaļas beigās atjaunoja neizšķirtu 1:1, savukārt Hodass trešā perioda sākumā vairākumā guva komandai otros vārtus un uzturēja spēlē intrigu, panākot 2:4.

Patriks Bērziņš vārtos tvēra 39 no 44 metieniem, turpretim Sebastjanam Kosam mājinieku cietoksnī pietika atvairīt 22 metienus.

Kanādiešiem pirmos vārtus guva 17 gadus vecais Konors Bedārs, kuru uzskata par drošāko kandidātu pirmajai izvēlei Nacionālās hokeja līgas (NHL) nākamajā draftā. Otrajā trešdaļā Lūkass Kormjē, Olens Celvegers un Ridlijs Greigs panāca kanādiešiem 4:1 pārsvaru, bet Viljams Dufūrs piecas minūtes pirms spēles beigām nostiprināja mājinieku uzvaru ar piektajiem vārtiem.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē latvieši piekāpās Somijas vienaudžiem (1:6).

Abas pārējās spēles trešdien notika otrā grupā, kur Vācijas izlase ar 4:2 pārspēja austriešus, bet Zviedrijas juniori ar 3:2 uzvarēja Šveices vienaudžus.

Pasaules čempionātā grupas kārtā Latvijas hokejistu nākamie pretinieki piektdien Edmontonā būs slovāki, bet 14. augustā vēl jāspēlē pret Čehiju. Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.