Latvijas hokejisti pret Zviedriju cieš pirmo neveiksmi pasaules čempionātā

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionātā ceturtdien Ķelnē ar 0:2 piekāpās Zviedrijas izlasei, ciešot pirmo neveiksmi grupas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Četrās spēlēs gūtās trīs uzvaras arvien saglabā Latvijai labas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Zviedri sapelnīja astoņus noraidījumus, no kuriem nevienu tomēr neizdevās realizēt. Skandināvi pa vieniem vārtiem guva pirmajā un pēdējā trešdaļā, tiekot pie uzvaras nervozā spēlē. Uzvarētāju vārtos nepārspēts palika Edijs Laks, kuru tāpat kā viņa kolēģi pretējos vārtos Elvi Merzļikinu atzina par mača labākajiem spēlētājiem.

Lielākoties no Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem nokomplektētā Zviedrijas valstsvienība vairāk sev izkārtoja labus metienus, retāk iespējas tikt pie vārtu guvuma bija arī Latvijai, kam tomēr vairāk jācīnās aizsardzībā.

Pēdējās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs zviedri sakrāja trīs noraidījumus un vēl gandrīz divas minūtes mazākumā mantoja no iepriekšējā perioda, tomēr visas skaitliskās pārsvara iespējas Latvijai palika neizmantotas.

Vadībā zviedrus pirmās trešdaļas vidū izvirzīja Gabriels Landeskogs, kurš no asa leņķa pie vārtu stabiņa tomēr atrada ripai ceļu tīklā, lai gan Merzļikins vārtos šķietami droši bija nosedzis tuvo stūri. Pēc aktīvāka spiediena vidējā zonā Latvijas hokejistiem izdevās apdraudēt Laka vārtus, un trešdaļas pēdējās minūtēs spēku samērs laukumā izlīdzinājās.

Otrā perioda sākumā Latvijas izlase pus minūti spēlēja piecatā pret trim, bet pretinieki labi darbojās aizsardzībā. Smaga izvērtās trešdaļas vidusdaļa, kad zviedri vairākas minūtes iesēdās uzbrukuma zonā, tomēr lielākā daļa metienu tika nobloķēti un pašaizliedzīga cīņa aizsardzībā palīdzēja noturēties. Bīstami bija Zviedrijas ātrie uzbrukumi, spēlētājiem nokļūstot atklātās metiena pozīcijās, taču arī šādās situācijās nepatikšanas gāja secen, un droši vārtos darbojās Merzļikins.

Zviedru vārti bija briesmās trešā perioda sākumā, Latvijai spēlējot vairākumā, taču labas iespējas neizmantoja Kaspars Daugaviņš, tostarp metot mazliet garām tukšam tālajam augšējam stūrim. Spēlējot mazākumā, Zviedrijas izlasei vairāk bija jāgādā par savu vārtu drošību, un skandināvu spiediens atslāba.

Vieglāk favorīti varēja uzelpot trīs minūtes pirms spēles beigām, kad Eliass Lindholms ar atkārtotu metienu divkāršoja pārsvaru.

Uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1) guvusī Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pēc četrām spēļu kārtām Latvija grupā ieņem 3.vietu ar deviņiem punktiem. Tikpat punktu ir nākamajiem pretiniekiem amerikāņiem otrajā pozīcijā, bet līderos izvirzījās Krievija ar 11 punktiem. Ceturtie ar septiņiem punktiem ir zviedri, kam seko seko piecus punktus iekrājusī Vācijas valstsvienība.

Smags vakars ceturtdien bija arī pašreizējiem čempioniem kanādiešiem, kuri Parīzē tikai pēdējā trešdaļā nodrošināja minimālu uzvaru 3:2 pār mājinieci Franciju.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajās spēlēs Krievijas izlase Ķelnē ar 3:0  pārspēja Dāniju, savukārt Parīzē čehi pagarinājumā nodrošināja uzvaru 1:0 pār Norvēģiju.