Latvijas hokeja fani tēmē uz pasaules čempionāta medaļām

Lai arī pasaules čempionāts hokejā ir atcelts, hokeja fanu kaislības sit augstu vilni, vismaz virtuālajā vidē, un, noslēdzoties priekšsacīkstēm, Latvija ir augstajā pirmajā vietā savā apakšgrupā. Un tas viss, pateicoties latviešu aktīvajam balsojumam sociālajos tīklos.

Ļoti aktīvi par Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) virtuālajā fanu balsojuma čempionātā piedalās tie izlases fani, kuri paši aktīvi atbalsta valstsvienību parasti klātienē, apmeklējot čempionātus, bet šoreiz brauciens uz Šveici gājis secen.

“Diezgan loģiski – lai visi zina, ka Latvijā ir foršākie fani, kas ir kopā ar savu komandu gan priekos, gan bēdās. Arī mūsu pašu hokejisti zina, ka viņus atbalsta daudz fanu,” LSM.lv atklāja ilggadēja izlases atbalstītāja Liene Ščerbinkina, kura nenoliedza, ka, tieši

pateicoties šim IIHF izsludinātajam balsojumam, pēc astoņu gadu pārtraukuma atsākusi lietot mikroblogošanas vietni “Twitter”.

Balsojums notiek trijos sociālajos medijos – “Facebook”, “Instagram” un “Twitter”. Kā norāda LSM.lv aptaujātie līdzjutēji, ne vienmēr izdodas balsot visās trijās vietnēs – visbiežāk priekšrocība tiek dota vienam vai diviem sociālajiem tīkliem – “Facebook” un “Instagram”, jo tos ikdienā lieto visbiežāk.

Virtuālajā fanu balsojuma čempionātā Latvija ar 5:4 uzvarēja Norvēģiju, ar 7:4 uzveica Kazahstānu, 7:2 sagrāva Itāliju, tikai ar 7:6 pēcspēles metienos bija pārāka par Somiju, ar 7:4 bija pārāka pār ASV, ar 7:6 sīvā cīņā pārspēja mājinieci Šveici, bet otrdien pēdējā priekšsacīkšu spēlē uzvarēja Krieviju ar 7:6, izcīnot 20 punktus un pārlicinoši ierindojoties A apakšgrupas pirmajā vietā.

Latviju šajā virtuālajā fanu balsojuma čempionātā atbalsta ne tikai Latvijā dzīvojošie līdzjutēji, bet arī visā pasaulē izkaisītie letiņi.

“Šī ir unikāla iespēja Latvijai tikt pie medaļām,”

LSM.lv pauda Velsā dzīvojošais Gundars Maļavkins, kurš ir pārliecināts, ka šoreiz tiešām varētu arī tikt pie pasaules čempionāta zelta.

“Man šis balsojums ir vismaz kaut kas ar hokeju saistīts šajā bēdīgajā laikā,” LSM.lv pauda Anglijā dzīvojošā Dace Veide, kura bija ļoti rūpīgi gatavojusies šogad atbalstīt Latvijas izlasi Šveicē, līdzi ņemot arī gadu veco dēlēnu. Tieši ģimenes pieauguma dēļ Dacei pērn čempionāts Slovākijā gāja secen, tādēļ ilgas pēc hokeja ir īpaši lielas.

Sporta draugu kluba “Thunder” vadītājs Imants Mālmanis, kurš mitinās Dublinā, atklāja, ka latviešu augstā aktivitāte šajā balsojumā nav nekāds pārsteigums – latvieši vienmēr bijuši balsotāji, un kā pierādījumu tam nosauca faktu, ka reiz taču Nacionālās hokeja līgas (NHL) Zvaigžņu spēlē mūsējie iebalsojuši Zemgu Girgensonu.

Mālmanis jau aprēķinājis, ka sīvākie konkurenti latviešiem balsošanā ir slovāki, kuri absolūti ieņem līderpozīcijas A grupā. Ja Latvija un Slovākija tiksies finālā, tad mūsējiem būs jāpieliek milzu pūles, lai uzvarētu naskos slovāku hokeja fanus.

Vēl diezgan lielu pretestību Latvijai izrāda arī Somija un Šveice, taču šo valstu fani esot uzvarami.

Fanu balsojuma ceturtdaļfinālā tiksies Latvija un Kanāda. Par šīs spēles iznākumu gan līdzjutējiem nav šaubu – 2016. gada olimpisko spēļu leģendārā mača spēles scenārijs neatkārtosies, un šoreiz Latvijai izdosies uzvarēt hokeja lielvalsti.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionātam hokejā bija jārisinās no 8. līdz 24. maijam divās Šveices pilsētās – Cīrihē un Lozannā. Latvijas hokeja valstsvienībai Cīrihē pretim būtu stājusies Norvēģija, Kazahstāna, Itālija, Somija, ASV, Šveice un Krievija. Taču koronavīrusa Covid-19 pandēmija sporta dzīvē ieviesa savas korekcijas, un šobrīd tuvākais pasaules čempionāts hokejā tiek plānots nākamgad maijā Rīgā un Minskā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti