Covid-19 dēļ atcelts pasaules hokeja čempionāts Šveicē

Covid-19 pandēmijas dēļ atcelts 2020.gada pasaules hokeja čempionāts, liecina Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā publicētais paziņojums. Pasaules čempionāts elites grupā Cīrihē un Lozannā bija plānots no 8. līdz 24.maijam. 

Pārcelt čempionātu uz citu valsti nebija iespējams, informēja IIHF.

IIHF prezidents Renē Fāzels čempionāta atcelšanu nosauca par hokeja saimei skarbu realitāti, kas ir jāpieņem. "Koronavīruss ir globāla problēma, un cīņā pret tās izplatīšanos valstu struktūrām nepieciešama liela piepūle," sacīja Fāzels. "IIHF jādara viss, lai šo cīņu atbalstītu. Pašlaik mums sports jānoliek malā un jāatbalsta tiklab valsts struktūras, kā arī hokeja ģimene."

Pasaules čempionāta rīcības komitejas ģenerālsekretārs Žans Žilī atzina, ka čempionāta atcelšana raisa milzu vilšanos, bet jāņem vērā ārkārtas situācija visām iesaistītajām pusēm un jārisina aktuālie jautājumi.

Latvijas izlasei grupā būtu jāspēlē pret Norvēģijas, Kazahstānas, Itālijas, Somijas, ASV, Šveices un Krievijas valstsvienībām.

Čempionāta rīkotāji sola drīzumā sniegt informāciju par čempionāta biļešu atgriešanas kārtību, ko noteiks turnīra rīcības komiteja.

Uz nenoteiktu laiku pārcelts arī IIHF ikgadējais kongress, kas bija paredzēts no 21. līdz 23. maijam Cīrihē. Par iespēju sarīkot pasaules čempionātu Šveicē citugad starptautiskā federācija varētu lemt ne ātrāk kā nākamajā kongresā, paturot prātā, ka turnīru rīkotāji līdz 2025.gadam jau ir noteikti. 

Pēc IIHF iepriekšējiem lēmumiem, 2021.gada pasaules čempionātu plānots uzņemt Rīgā un Minskā. Rīkotāju tiesības 2022.gadā ir Somijai, 2023.gadā - Krievijas pilsētai Sanktpēterburgai, 2024. gadā - Čehijai, bet vēl gadu vēlāk Zviedrijai un Dānijai.

Kopš 1930.gada pasaules čempionāti risinājās ik gadu, izņemot laikaposmu no 1940. līdz 1946.gadam, kā arī 1980., 1984. un 1988.gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti