Ķēniņš NHL sezonas debijā izceļas ar sešiem spēka paņēmieniem

Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" uzbrucēja sezonas debijā ceturtdien ar 2:4 mājās zaudēja Rietumu konferences līderiem Dalasas "Stars", savukārt latvietis izcēlās ar sešiem spēka paņēmieniem, liecina Nacionālās hokeja līgas (NHL) informācija.

Ķēniņš spēlēja 11 minūtes (10:46), vienreiz meta pa vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības rādītāju -1. Latvijas spēlētāja rēķinā bija arī pirmajā trešdaļā nopelnītas divas soda minūtes, kas gan rezultātu neizmainīja.

Jau pirmajā minūtē Aleksandrs Edlers vadībā izvirzīja "Canucks", savukārt trešajā periodā Janika Hansena vārtu guvums palīdzēja mājiniekiem panākt neizšķirtu 2:2. Taču izšķirošus vārtus "Stars" guva Patriks Šārps un priekšpēdējā minūtē Džeisons Speca ripu vēl iemeta tukšos laukuma saimnieku vārtos.

"Canucks" ar 27 spēlēs gūtiem 26 punktiem ir 10.vietā Rietumu konferencē. Nākamo spēli Vankūveras klubs aizvadīs sestdien mājās pret Bostonas "Bruins".

Ķēniņš sezonu sāka Amerikas hokeja līgas (AHL) komandā Jutikas "Comets", kur 24 gadus vecais hokejists septiņās spēlēs izcēlās ar vienu rezultatīvu piespēli. Mēnesi viņš šosezon nespēlēja savainojuma dēļ.  Iepriekšējā sezonā Ķēniņš debitēja NHL, kur regulārajā čempionātā 30 spēlēs guva četrus vārtus un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles. Izslēgšanas turnīrā viņš piecās spēlēs guva vienus vārtus un atdeva rezultatīvu piespēli.

2013.gada vasarā Ķēniņš noslēdza divu gadu līgumu ar "Canucks" kā brīvais aģents.