Karsumam vārti un piespēle; Maskavas «Dinamo» KHL pārtrauc zaudējumu virkni

Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums svētdien guva skaistus vārtus, kā arī atdeva rezultatīvu piespēli, palīdzot Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas "Dinamo" gūt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, informēja organizatori. Maskavas "Dinamo" savā laukumā ar 5:4 pēcspēles metienos uzvarēja Maskavas "Spartak", pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Karsums jau mača pirmajā minūtē, kad bija nospēlētas vien 44 sekundes, atklāja rezultātu, gūstot savus sestos vārtus sezonā. Viņš pretinieku zonā atņēma ripu "Spartak" spēlētājam un kritienā to pasita uz vārtiem, pārsteidzot "Spartak" vārtsargu Ati Engrēnu, kurš ripu izlaida starp kājsargiem. Savukārt cīņas 30. minūtē Karsums asistēja Aleksejam Cvetkovam, kurš tobrīd panāca 3:1 "Dinamo" labā.

Vītoliņa trenētā komanda pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:0, otrajā arī ar 3:1, taču vēl līdz otrajam pārtraukumam ielaida trīs ripas divu minūšu laikā un nokļuva iedzinējos ar 3:4. Tomēr pamatlaika izskaņā, kad atlika spēlēt vien 48 sekundes, Jūso Hietanens vairākumā spēja panākt izlīdzinājumu 4:4. Tobrīd "Dinamo" vārtsargs Aleksandrs Jerjomenko bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienos "Dinamo" uzvaru nodrošināja Artjoma Fjodorova realizētais "bullītis".

Karsums nospēlēja 18 minūtes un 56 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, izdarīja sešus spēka paņēmienus un bloķēja vienu metienu. Šosezon Karsums 26 spēlēs ir guvis sešus vārtus un atdevis septiņas rezultatīvas piespēles, nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +5 un 12 soda minūtes.

Maskavas "Dinamo" tika pie 15. uzvaras 27 spēlēs un ar 43 punktiem ieņem 5. vietu Rietumu konferencē. Maskavas "Spartak" ar 37 punktiem 27 spēlēs ieņem 10. vietu Rietumu konferencē.

Rīgas "Dinamo" ar 34 punktiem 27 mačos ir 13. vietā konferencē.