Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja skolā Rīga cer uz visu audzēkņu panākumiem

Hokeja skolas «Rīga» direktors: Gribam, lai visi mūsu audzēkņi gūst panākumus

Lai nerastos situācija, ka bērns deviņus gadus spēlē hokeju, bet pusaudža vecumā nonāk dilemmas priekšā, ko dzīvē darīt turpmāk, hokeja skolā "Rīga" īpaša uzmanība tiek pievērsta arī mācībām. Piekto sezonu HS "Rīga" direktors ir Kārlis Vents, un Latvijas Televīzijas raidījumā "Hokeja laukums" viņš atzina, ka arī pats mēdz sekot, kā audzēkņi darbojas mācību stundās.

Pat pusaudža vecumā neviens speciālists nepateiks, kuram jaunajam hokejistam izvēlētajā sporta veidā izdosies profesionāla karjera, uzsver Vents. Tādēļ jaunajiem spēlētājiem jāatrāda sekmju lapas treneriem. Iekšējās kārtības noteikumi skolā pat paredz, ka treneriem ir jāseko bērnu mācībām.

Vents saskata, ka jauniešu sportā, ne tikai hokejā, attiecīgā vecumā spēlētāji mēdz pazust, jo viņiem vairs nav komandas, kur spēlēt. Pēc skolas beigšanas daļa audzēkņu tiek HK "Rīga" sastāvā, citi ar vecāku palīdzību dodas spēlēt ārzemēs, bet citi 17 gadu vecumā sportā praktiski jāizliek uz ielas, un viņiem atliek meklēt iespējas tikai privātos klubos. Ne viens vien Latvijas hokejists vēlāk spējis gūt nozīmīgus panākumus tikai tādēļ, ka viņam bija nodrošināta vieta komandā, un Vents uzskata, ka tāda prakse ir nepieciešama jauno talantu nākotnes labad. 

Turklāt problemātiskākais vecums hokejā spēlētājiem ir gadu pirms U-18 pasaules čempionāta. Vents uzsver, ka katrā sporta veidā jaunieši, kas tiek līdz valsts izlasei, ir jāapčubina un par viņiem jārūpējas. Viņa vadītajā skolā īpašā vērtē ir uzvaras sporta skolu dueļos, HS "Rīga" tiekoties ar "Pārdaugavu". Katra dzimšanas gada komanda spēlē ar saviem vienaudžiem no otras sporta skolas, un rezultāti tiek summēti, lai noteiktu, kura skola attiecīgajā gadā bijusi pārāka.

Vents atzīst, ka ledus laukums viņa vadītajā skolā nav liels un gribētos arī lielāku skaitu ģērbtuvju. Ja arī ar vecākiem dažreiz gadās kādas nesaprašanās par spēles laika sadalīšanu komandā, skolas vadībai visi puikas ir vienādi. "Gribam, lai viņi visi izvēlētajā sporta veidā kaut ko sasniedz," piebilst direktors.

Arī HS "Rīga-2006" galvenais treneris Eduards Diļevka, kurš bērnus hokejā trenē kopš 2003. gada, neslēpj, ka cer palīdzēt izaugt kādam tik prasmīgam jaunajam hokejistam, kurš izsistos pēc iespējas augstāk un reiz spēlētu NHL. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti