Latvijas hokeja izlase

Ralfs Freibergs

Latvijas hokeja izlase

Pēcspēles metieni

Jānis Kvēps

Hokeja ārsts Kvēps 50 gadus sportā: Vienmēr biju iekšā komandā, pārdzīvoju, jutu līdzi

Ilggadējais Latvijas hokeja izlases ārsts Jānis Kvēps hokejā strādā jau 50 gadus. Godinot Doku, kā viņu visi sauc, tieši viņam bija uzticēts gods veikt simbolisko pirmo iemetienu draudzības spēlē Latvija – Krievija.

“50 gadi – tas ir diezgan apaļš skaitlis. Vismaz bijušajā PSRS neviena tāda nebija, kas varētu 50 gadus novilkt,” tā intervijā LTV atklāja Kvēps. Uz jautājumu, kā viņam izdevies tik ilgus gadus nostrādāt hokejā, dakteris atbildēja: “Es vienkārši centos darīt savu darbu un palīdzēt čaļiem. Vienmēr biju iekšā komandā, pārdzīvoju, jutu līdzi.”

Kvēps sarunā ar LTV atklāja, ka sākotnēji medicīnā savu karjeru viņš uzsācis kā ginekologs – šajā profesijā Gulbenē nostrādājis pusgadu. Vēlāk nākusi armija, un tad piedāvājums strādāt sportā. No sākuma futbolā, pēc tam hokejā, komandas “Daugava” rindās.

Vēlāk bijis piedāvājums iet aspirantūrā, taču Kvēps atteicies – palicis kopā ar hokejistiem, un tā šajā sporta veidā palicis visu šo laiku. Lai arī viņš valstsvienībā vairs nestrādā, tomēr šobrīd aktīvi darbojas kā Virslīgas komandas “Mogo” ārsts.

Komentējot Latvijas izlases visnotaļ vājo sniegumu pārbaudes spēlē pret Krievijas izlasi, Kvēps atzina, ka neko labu nevarot pateikt. Viņaprāt, šis esot diezgan pavājš sastāvs, turklāt puišiem jādodot vairāk laika atjaunoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti