Eiropas un Ziemeļamerikas komandu pāri tiksies U-20 pasaules hokeja čempionāta pusfinālos

Titula spēlē par U-20 pasaules hokeja čempionāta zelta medaļām tiksies Eiropas un Ziemeļamerikas komandas, pirmdien kļuva zināms ceturtdaļfinālu noslēgumā. Pusfinālā Čehijas junioru pretinieki trešdien būs zviedri, bet mājinieki kanādieši mērosies spēkiem ar ASV izlasi.

Pārliecinošāko uzvaru ceturtdaļfinālā izcīnīja ASV juniori, ar 11:1 pārspējot Vācijas vienaudžus, savukārt čehi ar 9:1 neatstāja izredzes Šveices hokejistiem. Zviedrijas juniori ar 3:2 pieveica somus, savukārt Kanādas hokejistiem bija nepieciešams pagarinājums, lai gūtu uzvaru 4:3 pār Slovākiju.

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase turnīrā turpina cīņu par palikšanu elitē. Latvieši pirmajā spēlē par noturēšanos spēcīgāko hokeja valstu sabiedrībā uzveica Austrijas juniorus un otro spēli cīņā līdz divām uzvarām aizvadīs trešdien. Ja austriešiem izdosies revanšēties, izšķirošā trešā spēle sekos ceturtdien.

Iepriekš grupas spēlēs Latvijas U-20 izlase vienīgo punktu nopelnīja par zaudējumu pēcspēles metienos šveiciešiem, bet spēlēs pret ASV, Somijas un Slovākijas vienaudžiem cieta neveiksmi pamatlaikā. Otrā grupā austrieši palika bez punktu guvuma.

Ceturtdaļfinālā iekļuva pa četrām labākajām divu grupu komandām, turpretim piekto vietu ieguvējas cīnās par palikšanu elitē.

U-20 pasaules čempionāts Halifaksā noslēgsies ceturtdien, 5. janvārī.