Latvijas U-20 izlases hokejisti pasaules čempionāta startā zaudē Zviedrijai

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase otrdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta pirmajā spēlē ar 0:6 piekāpās mājiniecei Zviedrijai.

(papildināts ar Latvijas trenera Arta Ābola teikto)
Jau pēc spēlētām 25 sekundēm Latvija tika pie piecu minūšu vairākuma, kad Emīlu Veckaktiņu apmalē iegrūda viens no Zviedrijas hokejistiem, latvietim paliekot guļam uz ledus. Lai gan latviešiem izdevās četras reizes vairākumā apdraudēt zviedru vārtus, ripa vārtos nenonāca.

Pirmās trešdaļas vidū par ripas izmešanu ārpus laukuma divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ingus Ločmelis, un zviedri pēc vairākiem neveiksmīgiem metieniem raidīja ripu garām Latvijas vārtsargam Deivam Rolovam, pēc Antona Valberja vārtiem izvirzoties vadībā ar 1:0.

Zviedrijas un Latvijas spēles epizodes

Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Ēriks Mateiko pēc pretinieka klupināšanas atstāja Latviju mazākumā vēl uz divām minūtēm. Zviedrija izmantoja arī otro vairākumu, un mājinieku pārsvaru dubultoja Filips Bisteds.

Otrā perioda ievadā Niks Feņenko nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kura laikā Latvija neielaida vārtus, taču trešdaļas turpinājumā Feņenko tika pie vēl viena noraidījumu, kuru Zviedrijai izmantoja astoņu sekunžu laikā, precīzam esot Jonatanam Lekerimaki (3:0). Nepilnas divas minūtes vēlāk aizturētā soda laikā Zviedrija panāca 4:0 un pie saviem otrajiem vārtiem mačā tika Bišteds.

Nepilnas piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Latvija tika pie vairākuma, kas palika neizmantots, un neilgi pēc tam Latviju mazākumā atstāja Rodžers Bukarts.

Noslēdzošā perioda vidū 5:0 Zviedrijas labā panāca Fēlikss Ungers-Serums, kurš no tuvas distances mainīja komandas biedra mestās ripas trajektoriju, ievirzot ripu Latvijas vārtos, bet nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām sesto ripu Rolova vārtos raidīja Lekerimaki.

Latvijas vārtos Rolovs atvairīja 29 ripas, kamēr zviedru vārtsargs Hugo Havelids tika galā ar visiem 20 latviešu metieniem, aizvadot sauso spēli.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts komandas kapteinis Dans Ločmelis, bet  Zviedrijas valstsvienībā labākā spēlētāja gods tika divu vārtu autoram Bistedam.

Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles intervijā Latvijas Hokeja federācijai atzina, ka mačs tika zaudēts, pirmos četrus vārtus ielaižot, spēlējot mazākumā, un zviedri savas iespējas efektīvi realizēja. Ābols uzteica savu komandu par labu sniegumu otrajā trešdaļā, kad rezultāts bija 0:2, taču iespējas uzbrukumā palika neizmantotas, sekoja uzķeršanās uz pretinieku provokāciju un pēc noraidījuma viegli ielaista trešā ripa, kam uzreiz sekoja ceturto vārtu zaudēšana.

Artis Ābols vērtē Latvijas izlases spēli pret Zviedriju

Ābols bija vīlies par pēdējām 10 minūtēm, sakot, ka hokejistiem par tām ir jākaunas pēc palikšanas statistu lomā.

Trešdien turnīra otrajā mačā Latvijas hokejisti tiksies ar Kanādu, kas pirmajā mačā ar 5:2 uzvarēja somus. Piektdien Latvija spēkosies ar Somiju, bet sestdien – ar Vāciju.

B apakšgrupā cīnās Slovākija, Čehija, ASV, Norvēģija un Šveice.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Pirms turnīra Latvijas jaunie hokejisti Zviedrijā aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar 3:4 tika zaudēts Čehijai un ar 6:2 uzvarēta Norvēģija.

Latvijas U-20 izlases sastāvā iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Turnīra noteikumi paredz, ka savainotu spēlētāju, kuram trauma neatļauj vairāk piedalīties sacensībās, drīkst aizstāt ar citu hokejistu.

Uz Zviedriju Latvijas izlase bija devusies 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tika samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem Otto Poļakovu, bet diviem spēlētājiem – aizsargam Elvim Laškovam un uzbrucējam Kristeram Ansonam – paliekot rezervistu statusā.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004. gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26. decembra līdz 5. janvārim norisināsies Gēteborgā.