Kanāda CAN

Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Jāni Ikstenu

Fani sajūsmā par Latvijas valstsvienības panākumiem

Latvijas hokeja izlase jau labojusi rekordus pasaules čempionātā, gatava iet vēl tālāk

Vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā nodrošinājusī Latvijas hokeja valstsvienība turnīrā Rīgā jau sasniegusi vairākus iepriekš nebijušus panākumus un saglabā izredzes pirmo reizi iekļūt meistarsacīkšu četru spēcīgāko komandu vidū.

Pirmo reizi pasaules čempionātos elites līmenī Latvijas izlase ir izcīnījusi piecas uzvaras pēc kārtas – pēc neveiksmēm turnīra startā pret Kanādu un Slovākiju latvieši uzvarēja visās nākamajās spēlēs grupā pret Čehiju, Norvēģiju, Slovēniju, Kazahstānu un Šveici. Uzvaru sērija ļāva Latvijas izlasei iegūt 3. vietu grupā, kas arī ir iepriekš nebijis sasniegums pasaules čempionātos.

Latvijas hokeja izlase mājās sasniegusi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu
00:00 / 11:29
Lejuplādēt

Pirmo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs pieredzējušais valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš pret Šveici guva izšķirošos vārtus pēdējā trešdaļā, nodrošinot neizšķirtu pamatlaikā un iekļūšanai ceturtdaļfinālā nepieciešamo punktu.

Daugaviņš pēc komandas uzvaras atzina, ka Latvijas izlases paveiktais darbs bija svarīgāks par parādīto meistarību.

Nebijis notikums arī aizsargam Ralfam Freibergam, kurš guva savus pirmos vārtus karjerā septiņos pasaules čempionātos.

Kristaps Porziņģis (pa kreisi) Latvijas un Šveices spēlē pasaules čempionātā hokejā

Latvijas izlases ģērbtuvēs ar uzvaru komandu apsveica Kristaps Porziņģis, kurš uz spēli "Arēnā Rīga" bija ieradies Latvijas izlases kreklā. Tāpat spēli klātienē vēroja vēl viens Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) latvietis Dāvis Bertāns, bet sociālajos medijos komandu par uzvaru uzteica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"). Rinkēvičs arī pieļāva, ka hokejs ir aizēnojis pašmāju politiskās norises.

Savukārt Šveices vēstnieks Martins Mišlē pēc spēles sveica Latvijas komandu ar uzvaru un vēlāk pie vēstniecības piekārtoja uzvarējušās komandas fanu atnestos ziedus, kā arī aprunājās ar vēlīnajiem apmeklētājiem.

Šveicieši ārpus pieteikuma spēlē pret Latviju atstāja trīs savus rezultativitātes līderus, tomēr Alpu zemes valstsvienības galvenais treneris Patriks Fišers sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka tas nemazināja komandas cīņassparu, jo citi spēlētāji bija vēl motivētāki tikt pie uzvaras.

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras vēl nevēlējās runāt par nākamo spēli ceturtdaļfinālā pret zviedriem. Tikmēr izlases treneris Raimonds Vilkoits pirms pēdējās spēles grupā atzina, ka nākamais parocīgākais pretinieks būtu Zviedrija, nevis ASV izlase, kas ir lielāki skrējēji.

Zviedrijas spēles stilu Latvijas izlase ir labi iepazinusi un apliecinājusi, ka pret viņiem var spēlēt.

Tieši pret Zviedriju latvieši aizvadīja iepriekšējo ceturtdaļfinālu 2018. gadā, Kopenhāgenā piekāpjoties nākamajiem pasaules čempioniem spraigā cīņā ar rezultātu 2:3.

Latvijas un Zviedrijas spēle ceturtdien "Arēnā Rīga" sāksies plkst. 20.20, bet pirmsspēles Hokeja studijas tiešraide LTV7 un LSM.lv sāksies jau plkst. 19.30.

Pirmajā ceturtdaļfinālā Rīgā ceturtdien spēlēs Šveice un Vācija, savukārt Tamperē ASV un Čehijas duelim sekos Kanādas un Somijas mačs. Pusfinālu pārus noteiks pēc četru spēcīgāko komandu vietas grupu turnīra rangā.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur notiks pusfināli un svētdien, 28. maijā, finālspēlē kļūs zināmi medaļu ieguvēji.