Vācija pagarinājumā iesit uzvaras vārtus un izcīna Pasaules kausu

Septiņas minūtes pirms spēles beigām pagarinājumā iesisti vārti svētdien Vācijai nodrošināja uzvaru 1:0 pār Argentīnas futbolistiem Pasaules kausa izcīņas finālā, liecina rīkotāju informācija. Uzvaras vārtus Vācijai "Maracana" stadionā, Riodežaneiro, guva Mario Gece.

Vācija Pasaules kausa izcīņā uzvarēja ceturto reizi valstsvienības vēsturē un nodrošināja pirmo titulu kopš 1990.gada. Turklāt pirmo reizi par pasaules čempioni Vācija kļuva kā vienota valsts.

Pamatlaiks beidzās bez vārtu guvuma, lai gan abas komandas apņēmīgi uzbruka. Papildlaika 23. minūtē Gece teicami nospēlēja vārtu priekšā pēc Andre Širles centrējuma, uztverot bumbu uz krūtīm un ar kreiso kāju sitot vārtu tālajā stūrī.

Argentīna bīstamāk uzbruka pirmajā puslaikā, lai gan iespējas gūt vārtus bija abām komandām. Aktīvākais uzbrukumā argentīniešiem bija Gonsalo Iguains, kurš 21. minūtē pēc Vācijas kļūdas aizsardzībā tomēr pretiniekus nesodīja, raidot bumbu garām vārtiem. Savukārt 30. minūtē viņš iesita vārtus, kas gan netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

Vācijas izlasei laukumā nedevās Sami Hedira, kuru dažas minūtes pirms spēles sākuma pieteikumā aizstāja Kristofs Kramers, taču viņš laukumā bija tikai 32 minūtes. Pēc gūta galvas savainojuma Kramera vietu ieņēma Andre Širle, kam piecas minūtes pēc iesaistīšanās spēlē labā epizodē neizdevās pārspēt Argentīnas vārtsargu Serhio Romero.

Puslaika beigās Vācija bija vistuvāk rezultatīvam uzbrukuma noslēgumam, kad Benedikts Hēvedess ar galvu no tuvas distances trāpīja pa stabu.

Otrā puslaika sākumā Argentīnas zvaigzne Lionels Mesi izrāvās pret Manuela Noiera vārtiem, taču sita nedaudz garām tālajam stūrim. Neraugoties uz augsto likmi, abas komandas aktīvi centās veidot uzbrukumus, neattaisnojot bažas par pārāk piesardzīgu spēli, turklāt asā cīņā saņēma arī vairākus brīdinājumus.

Vēlreiz tuvu vārtu guvumam bija Širle pagarinājuma sākumā, kad viņa sitienu no soda laukuma atvairīja Romero. Argentīna papildlaikā vairāk paļāvās uz pretuzbrukumu taktiku, un tuvu panākumam bija Rodriho Palasio, kad centās pārcelt bumbu pāri vārtsargam, bet aizsita garām vārtiem.

Pēc Geces gūtajiem vārtiem Argentīnas izlases centieni panākt neizšķirtu nevainagojās panākumiem, un dienvidamerikāņiem nespēja palīdzēt arī pasaules labākais futbolists Mesi. Vācijas treneris Joahims Lēvs Geci laukumā raidīja pamatlaika izskaņā 88. minūtē un nekļūdījās.

Līdzšinējos trīs titulus Vācija izcīnīja 1954., 1974. un 1990.gadā, kad finālā pārspēja Argentīnas izlasi. Vācijai līdz šim pēdējais lielais uzvarētais turnīrs bija 1996.gada Eiropas čempionāts. Pasaules kausa izcīņā Vācija 2002.gadā spēlēja finālā un 2006.gadā - pusfinālā. Eiropas čempionātā Vācija arī sasniedza finālu 2008.gadā un pusfinālu 2012.gadā.