Luka Banki vadībā Latvijas basketbola izlase gatavojas pārbaudes spēlei

Latvijas futbola Virslīga. "Valmiera FC" 1:0 FK "Liepāja"

Latvijas futbola Virslīga. "RFS" - "Riga FC"

RFS futbolisti uzvar arī sezonā otrajā Rīgas derbijā, nostiprinās pirmajā vietā

Latvijas futbola virslīgas līdervienība RFS ceturtdien 17.kārtas centrālajā spēlē - Rīgas derbijā - savā laukumā ar rezultātu 3:1 uzvarēja valsts čempioni "Riga", turnīra tabulā attālinoties no savas principiālās pretinieces.

RFS vienībā izcēlās Sedriks Kuadio, Artūrs Zjuzins un Emersons Santana Deusleisānu, bet "Riga" komandai vārtus guva Mikaēls Soisalo.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja intensīvā cīņā, bet lielākā daļa no tā bija bez bīstamiem momentiem pie vārtiem. Pirmie vistuvāk vārtu guvumam bija viesi, kuri pēc nospēlētas pusstundas pretuzbrukumā piespēlēja bumbu gar vārtiem, taču noslēdzošo sitienu liedza izdarīt viens no RFS futbolistiem.

Tajā pašā desmitminūtē gar vārtiem piespēlēja arī Roberts Savaļnieks, bet nākamajā RFS uzbrukumā Kuadio nedaudz pietrūka, lai aizsniegtos līdz bumbai. Nedaudz vēlāk otrā laukuma galā Stefanu Miloševiču pie soda laukuma robežas nogāza Žiga Lipuščeks. Soda sitienu 43.minūtē izpildīja Soisalo, kurš spēcīgi trieca bumbu vārtos - 1:0 "Riga" labā.

Tomēr puslaika pārtraukumā komandas devās ar 1:1 uz rezultāta tablo. Puslaika pēdējā minūtē Antonijs Černomordijs bumbu uzsita virsū Kuadio, kurš mājinieku uzbrukuma turpinājumā izgāja viens pret Robertu Ozolu un pārspēja "Riga" vārtsargu.

Otrā puslaika ievadā, 47.minūtē, RFS panāca 2:1. Pēc Tomāša Šimkoviča centrējuma Emersons uzvarēja gaisa divcīņu un nolika bumbu pa sitienam Zjuzinam, kurš bija nekļūdīgs. Dažas minūtes vēlāk ar vieglu sitienu pa vārtiem atzīmējās Šimkovičs.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nepilnas 16 minūtes, Soisalo no ļoti tālas distances izpildīja brīvsitienu, taču bumba lidoja krietni pāri pārliktnim. Arī atlikušajā laikā "Riga" nespēja apliecināt savu uzbrukuma potenciālu, turklāt kompensācijas lika otrajā minūtē pēc Kuadio centrējuma Emersons akrobātiski trieca bumbu vārtos - 3:1. Pēc pēdējiem gūtajiem vārtiem turpat blakusesošajā Arkādijas parkā sākās neliela uguņošana.

Andris Riherts ceturtdien piedzīvoja savu pirmo zaudējumu "Riga" galvenā trenera amatā.

Maču tiesāja Vācijas bundeslīgas tiesnešu brigāde ar Harmu Osmersu priekšgalā.

"Riga" komandai pēdējā spēlē tikai par mata tiesu izdevās izglābties no punktu zaudēšanas pret debitanti Daugavpils "Noah Jurmala", kuru izdevās uzvarēt ar 1:0. Čempionvienība maijā uzvarēja piecās no sešām spēlēm. Vispirms tika svinētas četras uzvaras pēc kārtas - pret "Ventspili" (3:0), "Liepāju" (4:1), Jūrmalas "Spartaku" (2:1) un Daugavpils "Noah Jurmala" (7:0) -, tad viesos rīdzinieki nespēja uzvarēt "Daugavpili" - 1:1, bet pirms mača ar "Noah Jurmala" izdevās pieveikt "Metta" (3:0).

RFS jau svinējuši deviņas uzvaras pēc kārtas, bet vienīgo zaudējumu cietuši sezonas pirmajā spēlē pret "Valmieru". Pēdējā cīņā ar 3:0 pārliecinoši uzvarēta "Metta".

Šosezon abu komandu vienīgajā tikšanās reizē RFS uzvarēja ar 3:0. Pagājušajā sezonā vienības savā starpā tikās četrreiz, vienu maču aizvadot Latvijas kausā. Trijās spēlēs uzvarēja RFS.

Izlašu pārtraukumā RFS lauza līgumu ar vārtsargu Danilo Kučeru, bet trešdien izziņoja līgumus ar horvātu uzbrucēju Mihovilu Geljiču un austriešu uzbrucēju Kevinu Frīzenbihleru. Tāpat vienība no Jūrmalas "Spartaka" īrēs otro vārtsargu Jevgeņiju Nerugalu. Savukārt "Riga" trešdien uz īres līguma pamata no "Metta" ieguva turnīra otru labāko snaiperi Junusu Muritalu, kurš guvis deviņus "golus", bet pirms tam piesaistīja horvātu balsta pussargu Ivanu Paureviču.

"Riga" rīcībā tagad ir divi turnīra labākie vārtu guvēji. Stefans Miloševičs precīzi sitis 13 reizes.

Jau ziņots, ka pirms tam "Daugavpils" otrajā puslaikā guva trīs vārtus un mājās ar 3:2 uzvarēja "Ventspili", "Valmiera" savā laukumā ar 2:0 bija pārāka pār "Metta" komandu, bet Jūrmalas "Spartaks" savu tribīņu priekšā ar 5:2 guva virsroku pār Daugavpils "Noah Jurmala".

Šo kārtu izlaida "Liepāja".

Turnīra vadībā ar 35 punktiem 14 mačos ir RFS, bet 32 punkti 14 un 15 cīņās ir "Valmieras" un "Riga" komandām. Ar 21 punktu 13 cīņās ceturtā ir "Liepāja", bet piekto vietu ar 20 punktiem ieņem "Daugavpils". Tālāk ar 14 spēlēs sapelnītiem 13 punktiem seko Jūrmalas "Spartaks" un deviņiem - "Metta", seši punkti 13 spēlēs ir "Ventspilij", bet turnīra tabulu ar četriem punktiem desmit mačos noslēdz "Noah Jurmala".