Pasaules kausa futbolā viesu skaits Katarā mazliet pārsniedz pusi plānotā

Pirmajās divās Pasaules kausa futbolā nedēļās Katarā ieradās mazliet vairāk nekā 765 000 viesu, kas ir tālu no rīkotāju plānos iecerētajiem 1,2 miljoniem apmeklētāju, ceturtdien vēstīja aģentūra "Reuters".

Lai gan Katarā ieradušos futbola cienītāju skaits vēl varētu pieaugt, krass kāpums praktiski ir maz ticams, jo dalību 20. novembrī sāktajā turnīrā turpina tikai astoņas komandas un līdz 18. decembrim atlicis aizvadīt astoņas no 64 spēlēm.

Organizatori iepriekš plānoja lielāko ārzemju ceļotāju skaita ierašanos no 24. līdz 28. novembrim, kad 32 komandas finālturnīra grupu kārtā aizvadīja pa četrām spēlēm dienā.

Rīkotāju komitejas 7. decembrī sagatavotajā ziņojumā vēstīts, ka finālturnīra pirmajās 17 dienās Katarā ieradās 765 859 ārzemju ceļotāji, no kuriem vairāk nekā puse jau ir devusies prom. Kumulatīvais skatītāju skaits pirmajās 52 turnīra spēlēs sasniedza 2,65 miljonus cilvēkus, liecina rīkotāju dati.

Komitejas ziņojumā norādīts, ka biļetes uz spēlēm astoņos stadionos iegādājās 1,33 miljoni skatītāju un tika pārdoti 3,09 miljoni biļešu. Mazāks skatītāju skaits par plānoto atviegloja transporta jautājumu risināšanu valstī, kur ir trīs miljoni iedzīvotāju, no kuriem tikai 10–12% ir Kataras pilsoņi. 

Katarā sarīkoto Pasaules kausa finālturnīru uzskata par apmeklētājiem vienu no visdārgākajiem pēc biļešu, viesnīcu  un alkohola tirdzniecības cenām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

A grupa P
Nīderlande NLD
7
Senegāla SEN
6
Ekvadora ECU
4
Katara QAT
0
B grupa P
Anglija ENG
7
ASV USA
5
Irāna IRN
3
Velsa WLS
1
C grupa P
Argentīna ARG
6
Polija POL
4
Meksika MEX
4
Saūda Arābija SAU
3
D grupa P
Francija FRA
6
Austrālija AUS
6
Tunisija TUN
4
Dānija DEN
1
E grupa P
Japāna JPN
6
Spānija ESP
4
Vācija GER
4
Kostarika CRI
3
F grupa P
Maroka MAR
7
Horvātija CRO
5
Beļģija BEL
4
Kanāda CAN
0
G grupa P
Brazīlija BRA
6
Šveice SUI
6
Kamerūna CMR
4
Serbija SRB
1
H grupa P
Portugāle POR
6
Dienvidkoreja KOR
4
Urugvaja URU
4
Gana GHA
3

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti