Latvijas futbola izlase pēdējās sekundēs piekāpjas Maltai

Latvijas futbola valstsvienība otrdien stadionā “Daugava” UEFA Nāciju līgas D grupas spēlē ar 0:1 piekāpās  Maltas izlasei, liecina organizatoru informācija. Šī bija pirmā spēle, kurā klātienē futbolistus varēja atbalstīt līdzjutēji.

(papildināts ar trenera Daiņa Kazakeviča viedokli)
Pirmajā puslaika pašā ievadā Jānim Ikauniekam bija lieliska iespēja atklāt rezultātu, taču bumba tukšos vārtos neiekļuva. Vēlāk iespēja bija arī Artūram Zjuzinam, bet mērķi bumba nesasniedza. Arī Maltas izlasei bija dažas iespējas, tomēr rezultātu atklāt neizdevās.

Arī otrajā puslaikā abām izlasēm bija iespējas, turklāt Malta radīja visai bīstamus momentus, taču Pāvels Šteinbors glāba Latvijas izlases vārtus. Spēles pēdējās minūtēs bija manāms nogurums, un bīstamāka pat bija Malta, un šāds scenārijs optimismu līdzjutējos neradīja.

Pēdējās kompensācijas laika sekundēs Mārcis Ošs izdarīja pārkāpumu, kā rezultātā Malta tika pie brīvsitiena un... Malta pēdējās sekundēs izcīnīja uzvaru. Maltiešu uzvaras "gols" Stīva Borga rēķinā.

Latvijas izlase FIFA rangā ierindojas dalītā 137. vietā, bet Malta – 186. pozīcijā.

"Pietrūka pacietības," pēcspēles preses konferencē atzina Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. Otrajā puslaikā pietrūka svaiguma. "Uzvarēja komanda, kas vairāk gribēja, un tie nebijām mēs laikam," izteicās treneris, vairākkārt norādot, ka zaudējums piedzīvots 95. minūtē.

Kazakevičs uzsvēra, ka Latvijas izlase nav tikusi galā ar psiholoģisko spiedienu, kas īpaši bija jūtams otrajā puslaikā. Tagad arī esot vairāk skaidrs par dažiem spēlētājiem. "Kopumā ir daudz pozitīvas ievirzes," tomēr teica Kazakevičs, atbildot uz jautājumu, vai ir vērts turpināt iesākto trīs gadu ciklu. Viņam ir ticība pašam sev un čaļiem, taču lēmumu par to, vai viņam jāpaliek galvenā trenera amatā, pieņems citi. Kazakevičs norādīja, ka ir pietiekami pacietīgs, lai turpinātu ilgstošu darbu pie izlases stūres.

Tehniskais izpildījums kliboja, ja spēlē izveido četras piecas vārtu gūšanas iespējas, tad vienam vārtu guvumam vajadzēja būt, uzsvēra treneris. Viņam ir skaidrs, ka jāstrādā arī ar spēlētāju psiholoģiju, un ir skaidrs, kādas nianses ir jāuzlabo, lai būtu rezultāts. "Es ticu, ka spēlētāji progresēs," pauda Kazakevičs, norādot, ka sastāvs mainīts netiks.

Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē septembrī Latvija nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru un viesos ar 1:1 ar Maltu, bet pirms trim dienām Touršvinā atkal neizšķirts ar Fēru salām 1:1. Pēdējās spēles Nāciju līgā Latvija aizvadīs novembrī. Ja vien, protams, savas korekcijas neizdarīs pandēmija.