Sporta ziņas

Latvijas sieviešu florbola izlase

Sporta ziņas

RVS volejbolistes aizvada treniņus pirms Eiropas izaicinājuma kausa turnīra

LFF kongress

Latvijas Futbola federācijas biedri teju vienbalsīgi apstiprina organizācijas statūtus

Latvijas Futbola federācijas (LFF) biedri ceturtdien ārkārtas kongresā nobalsoja par organizācijas jauno statūtu apstiprināšanu, informēja LFF. 2019.gadā LFF aizvadīja jau piekto kongresu un četri no tiem bija ārkārtas.

Starptautiskās futbola organizācijas FIFA un UEFA ir nobažījušās par politisko haosu Latvijas futbolā. Tās uzsvēra, ka balsojums par statūtiem ir indikators, vai LFF un tās biedriem var uzticēt nozīmīgu procesu risināšanu.

Balsojumā jauno statūtu apstiprināšanu atbalstīja 98 klātesošie biedri, trīs balsoja pret, bet trīs - atturējās, un viens biedrs balsojumā nepiedalījās. Ārkārtas kongresā piedalījās 105 no 137 biedriem, līdz ar to kongress bija lemttiesīgs.

Statūtu nepieņemšana draudēja ar to, ka UEFA vai FIFA varētu iecelt normalizācijas komiteju, kas pārņemtu federācijas vadību un nodrošinātu visu procesu atbilstību starptautiskajām prasībām. Jauno statūtu būtiskākās izmaiņas ir pārvaldes modelis. Ja līdz šim izpildinstitūcija bija ģenerālsekretārs un prezidents, tad jaunajā statūtu modelī izpildinstitūcija, kas tiks reģistrēta Uzņēmumu reģistrā, būs LFF valde.

Kongresā arī nobalsoja par LFF Vēlēšanu komitejas apstiprināšanu, tajā ievēlot Mārtiņu Dambergu, Jāni Endeli un Ingu Kačevsku kā priekšsēdētāju.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks norādīja, ka jauno statūtu apstiprināšana apliecinās federācijas spēju mainīties starptautisko jumtorganizāciju FIFA un UEFA rekomendāciju virzienā. Abas LFF budžeta lauvas tiesas nodrošinātājas jau vairākkārt mudinājušas ieviest labas pārvaldības principus un praksi.

Sagaidāms, ka jaunie statūti uzreiz pilnībā vēl nestāsies spēkā, jo LFF darbosies daļēji tāpat kā pašlaik līdz 2020.gada aprīlim, kad federācijas kārtējā kongresā paredzēts ievēlēt jaunu prezidentu. Statūtos LFF valde paredzēta kā izpildinstitūcija un tajā no 11 līdz 9 samazināsies valdes locekļu skaits. Valdē būs prezidents un divi viceprezidenti, bet pārējie darbosies kā valdes locekļi, kuru vidū jābūt vismaz vienai sievietei. 

LFF tiek ieviestas jaunas komitejas, tostarp Vēlēšanu komiteja, kuras uzdevums būs kandidātu izvērtēšana. Paredzēta arī Labas pārvaldības un atbilstības nodaļa, kuras sastāvā jābūt cilvēkam ar auditora un finanšu vadītāja pieredzi, lai pārraudzītu LFF finanses un noteiktu atalgojumu dažādās federācijas struktūrās.

Jaunie statūti paredz, ka LFF prezidents par savu darbu saņems algu, kuras apmēru arī noteiks Labas pārvaldības un atbilstības nodaļas vadītājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti